Nintendo'nun Efsane Oyunu Zelda'yı 3D Olarak Tarayıcınızda Oynayın!

0
0
0
0
0
Nintendo'nun unutulmaz oyunlarından Zelda 30 yılı geride bıraktı. Yılların efsanesi için açılan web sitesinde, oyunun 3D güncellenmiş sürümü oynanabiliyor.
Nintendo denildiğinde akla gelen birkaç isimden biri de Zelda'dır. İlk kez 1986 yılında, Nintendo Entertainment System (NES) için piyasaya sunulan The Legend of Zelda'dan bu günlere gelen 30 yıllık efsane, birçok kuşağı etkilemeyi başardı. Günümüzün yetişkinlerinin anılarında yaşayan oyun, halen Nintendo'nun güncel platformlarında yeni nesilleri eğlendirmeye devam ediyor.

 Zelda Efsanesini Tarayıcınızda Yaşayın!

Açıkçası ben de, Zelda ve Mario kuşağı ile büyüyen biri olarak bu efsane oyunların adı her geçtiğinde biraz geçmişe yolculuk yapıp hüzünleniyorum. Neyse ki, istediğimiz zaman bu oyunları oynayarak anılarımızı taze tutma şansımız var. Bu tür oyunları günümüzde oynamak, o dönemi yaşamayanlar için de bir tür nostaji oluyor. Bunun farkında olan Nintendo, Zelda'nın 30 yılını kutlamak için bir site hazırlamış. Zelda30tribute.com sitesinde, ilk oyunun 3D olarak güncellenmiş haline yer vermiş. İyi de yapmış ve bizlere The Legend of Zelda efsanesini tekrar yaşama şansını sağlamış. İsterseniz vakit kaybetmeyelim ve yılların efsanesine kendimizi bırakalım...
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0