• Anasayfa
  • Oyun
  • Nintendo'nun Yeni Konsolu Geliyor: Nintendo NX'in Çıkış Tarihi Belli Oldu!

Nintendo'nun Yeni Konsolu Geliyor: Nintendo NX'in Çıkış Tarihi Belli Oldu!

0
0
0
0
0
Uzun süredir zor günler geçiren Nintendo, kendisini tekrar yükselişe geçirtecek konsolu Nintendo NX'in piyasaya çıkış tarihini duyurdu. Yeni cihaz, tamamen yeni bir oyun deneyimi sunacak.
2006 yılında pazara sunduğu Nintendo Wii ile büyük bir başarı yaşayan Japon şirket, yaklaşık 8 yıl sonra piyasaya çıkarttığı yüksek çözünürlüklü grafikleri destekleyen Wii-U ile büyük zarara uğradı. Son yıllarda ekonomik krizler ile boğuşan Nintendo, tüm gücünü yeni oyun deneyimi sunan gelecek konsoluna aktardı.

 Yeni Konsol Ne Zaman Geliyor?

Şirketten yapılan açıklama ile birlikte, “NX” kod adıyla anılan gelecek Nintendo konsolu artık dedikodu konusu olmaktan çıktı. Gelecek konsolun çıkış tarihi bile belli oldu. Şirketin verdiği bilgiye göre, NX kod adıyla anılan yeni oyun konsol, 2017 yılının Mart ayında tüm dünyada satışa sunulmuş olacak. Nintendo hayranları için yeni konsola kavuşmak için 1 yıldan az bir süre kaldı.

 Yeni Konsolun Adı Ne Olacak?

NX kod adlı cihazın piyasaya Nintendo NX adıyla mı sunuacağı henüz net değil. Bir başka isimle gelebilecek konsolun en önemli özelliği ise tamamen farklı ve yeni bir oyun konsepti sunacak olması. “Bu nasıl olacak?" bu konu hakkında henüz net bir bilgi verilmiş değil.  Nintendo, yıllar önce Wii ile yaptığı gibi hepimizi şaşırtan bir sürpriz ile karşımıza çıkabilir.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0