Nintendo'nun Zorlukta Sınır Tanımayan Kayıp Oyunu 25 Yıl Sonra Ortaya Çıktı!

0
0
0
0
0
Nintendo'nun efsane konsolu NES için geliştirilmiş ancak hiç yayınlanmamış Happily Ever After oyun 25 sene sonra ortaya çıktı. Yıllardır kayıp olan oyunun ilginç öyküsüne birlikte bakalım... 
Nintendo’nun 80’lı yılların başında piyasaya sürdüğü, bir döneme damgasını vuran efsane konsol NES (Nintendo Entertainment System) için geliştirilmiş bir oyun yeni ortaya çıktı. 

 25 Yıl Sonra Ortaya Çıktı!

1990 yılında geliştirilen "Happily Ever After" adlı oyun, zamanında ekonomik nedenlerle hiç yayınlanmamış ve sadece duyurusu yapılmış bir yapım. Daha sonra oyunun  yenilenmiş sürümü 16-bit’lik SNES (Super NES) için çıksa da, 8-bit’lik orjinal NES versiyonu kaybolmuş. İlk üretildiğinde piyasaya sürülmeyen, ardından da kaybolan oyun 2016 yılında karşımıza çıktı.

 Kayıp Oyunu Şimdi Oynayın!

Zorluğuyla adından söz ettiren yapım Austin, Teksas’ta Sean McGee adlı bir oyunsever tarafından bulunmuş. Kartuştaki oyun bilgisayar ortamına aktarılmış ve NES emülatörleri ile oynanabilir duruma getirilmiş. 25 yıldır kayıp olan bu zorlu NES oyununda kendinizi denemek isterseniz ROM’unu buradan indirebilirsiniz.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0