• Anasayfa
  • Oyun
  • Nintendo, Pokemon GO ile Piyasa Değerini 7.5 Milyar Dolar Artırdı!

Nintendo, Pokemon GO ile Piyasa Değerini 7.5 Milyar Dolar Artırdı!

0
0
0
0
0
Pokemon GO’yu indirmeye sunmasından itibaren inanılmaz bir çıkışa geçen Nintendo, piyasa değerini 7.5 milyar dolar daha artırdı.
Kullanıcı sayısı her geçen ‘saniye’ artan Pokemon GO, Nintendo’nun hisse senetlerinin de yüksek oranlarda değer kazanmasını sağladı. Haftanın ilk gününde %25’e yakın yükselen Nintendo’nun hisseleri, Tokyo borsasında 560 TL civarında işlem görmeye başladı. Bu yükseliş, şirketin değerinin ise 7.5 milyar dolar artmasını sağladı.

Şu an birçok ülkede Android kullanıcılarının APK, iOS kullanıcılarının da App Store’da ülke değişikliği yaparak indirdiği Pokemon GO, ABD, Yeni Zelanda ve Avustralya’da en çok indirilen uygulamalar listesinde 1. sırada yer alıyor.

Niantic tarafından geliştirilen ve bu süreçte Pokemon Company’nin de destek verdiği oyun için her iki şirkete de yatırımda bulunan Nintendo, oyundaki gelirin %30’una sahip olacak. Geriye kalan %70’lik gelirin dağılımı hakkında bir bilgiye sahip değilim fakat en fazla gelrii Niantic’in elde edeceğini düşünüyorum.Bildiğiniz gibi oyun ülkemizde hala resmi olarak indirilebilir durumda değil. Hala indirmemiş olanlar varsa şuradaki bağlantıyı kullanarak (Android) oyunu cihazlarına yükleyebilirler. Oyunla ilgili çektiğimiz videoyu da izlemeden geçmeyin derim.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0