• Anasayfa
  • Oyun
  • Nintendo, Pokemon Sun and Moon Oyununu Resmi Olarak Duyurdu!

Nintendo, Pokemon Sun and Moon Oyununu Resmi Olarak Duyurdu!

0
0
0
0
0
Nintendo’nun dün markasına sahip olduğunu doğruladığı Pokémon Sun and Moon (Pokemon Güneş ve Ay), bugün resmi olarak duyuruldu.
Çocukluğumuzun çizgi filmi olan Pokemon, Nintendo sayesinde oyun olarak tekrar karşımıza çıkıyor. Dün şirket tarafından oyunun markasının alındığı doğrulanmış fakat resmi bir açıklama gelmemişti. Biraz önce resmi olarak doğrulanan oyun serisi, Nindento 3DS eShop üzerinden Nintendo 3DS cihazları için satın alınabilecek.

Pokemon’un pazarlama başkanı ve CEO’su Tsunekazu Ishihara, oyunun toplam 9 dilde çıkacağını belirtti. İngilizce, İtalyanca, İspanyolca, Korece, Fransızca, Almanca ve Japonca dillerini destekleyecek oyun, Çin’in hem geleneksel hem de basitleştirilmiş iki dil versiyonu için gelecek. Maalesef bu diller arasında Türkçe yer almıyor.Geliştiriciliğini Nintendo’nun yaptığı oyun, Pokemon bankasıyla çalışacak. Bu hizmet, elinizdeki taa Game Boy zamanlarından kalan Pokemon’ları saklamanızı ve transfer edebilmenizi sağlayacak. Yani şimdiye kadar Nintendo'nun konsollarından edindiğiniz Pokemonlarınızı bu oyunda da kullanabileceksiniz.

Oyunun ilk çıktığı 27 Şubat 1996 yılından 20 yıl sonra duyurulan oyun serisi, 3DS eShop üzerinden yarından itibaren 9.99 Dolar fiyatla satın alınabilecek.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0