• Anasayfa
  • Oyun
  • Nintendo Tekrar Film İşine Giriyor, Mario Sinemalara Geliyor!

Nintendo Tekrar Film İşine Giriyor, Mario Sinemalara Geliyor!

0
0
0
0
0
Japon oyun devi Nintendo video ve film alanına girmeye hazırlanıyor. Şirketin resmi haklarını elinde tuttuğu birçok oyun serisi, sinema ya da televizyonda karşımıza çıkabilir.
Ekonomik açıdan kötü dönemler geçiren Nintendo’da da yeni açılımlar devam ediyor. Şirkete daha fazla gelir getirecek çeşitli alternatiflerin denendiği şirkette son hedef beyaz perde ve TV endüstrisi. Nintendo’nun fikri haklarını elinde tuttuğu birçok oyun serisi bulunuyor. Mario’dan Zelda’ya, Mii’den Duck Hunt’a kadar birçok karakter filmler ya da animasyonlar için oldukça uygun. Bu nedenle, şirket bu alanda sahip olduğu değerleri kullanmak istiyor.

 Nintendo Ne Tür İçerikler Planlıyor?

Gelen haberlere göre, proje kapsamında sinema filmleri, TV serileri ya da kısa video içerikleri ortaya çıkabilir. Aslında Nintendo’nun animasyon filmlere yönelmesi de kötü bir fikir olmayacaktır. Rovio’nun Angry Birds filmleriyle dünya çapında büyük gişe hasılatları elde ettiği düşünülürse, Mario ya da Zelda animasyonlarının da ilgi görmeyeceğini söyleyemeyiz. Nintendo’dan konu ile ilgili sorulara gelen yanıtlar ise sadece Mario’nun ön plana çıkmasını engellemeye yönelik. Nintendo CEO’su Tatsumi Kimishima, “filmlerde herkes için popüler olan karakterlerimizi kullanabiliriz ama o kesin Mario olacak diyemem” şeklinde konuştu.

 Mobil Dünya, Yeni Konsol ve Ardından Sinema

Önümüzdeki yıl satışa çıkması beklenen Nintendo NX konsolundan önce mobil pazara açılarak Miitomo oyununu yayınlayan şirket, sinema endüstrisine adım atarak eski güçlü günlerine dönmeyi planlıyor. Nintendo yapımı film ya da serilerin önümüzdeki birkaç yıl içinde gelmesi bekleniyor. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0