• Anasayfa
  • Oyun
  • Wii Oyunlarını Bilgisayarınızda Oynayın!

Nintendo Wii Oyunlarını Daha İyi Grafikler ile Bilgisayarınızda Oynayın!

1
1
1
0
0
Nintendo Wii Oyunlarını Daha İyi Grafikler ile Bilgisayarınızda Oynayın!
Nintendo Wii oyunlarının PC ve Mac'te oynanabilmesini sağlayan Dolphin emülatör 3 yıl sonra güncellendi. Dolphin 5.0'ın özelliklerine birlikte göz atalım...
Nintendo Wii oyunlarını bilgisayarınızda oynamaya ne dersiniz? Eğer daha önce herhangi bir emülatör ile Wii oyunlarını PC’nize taşımayı denemediyseniz şimdi tam sırası. Çünkü, Wii oyunlarını Windows ve Mac’e emüle eden Dolphin yıllar sonra güncellendi. En son kararlı sürümü 2013 yılında çıkan Dolphin’in 5.0 sürümü 3 yılın ardından yayınlandı.

 Daha Az Gecikme, Daha İyi Grafikler

Teknoloji dünyasında 3 yıl çok büyük bir süre. Eğer Dolphin’in önceki sürümlerini deneyip tatmin olmadıysanız yeniden denemek için birçok nedeniniz olabilir. Aradan geçen sürede daha iyi emülasyon sağlanabildiği gibi birçok görsel geliştirme yapıldığı da geliştiricilerin verdiği bilgiler arasında. Dolphin 5.0’ın en önemli geliştirmesi ise D3D11, OpenGL 3 ve daha yeni API’lere destek vermesi. Tabii ki bu da çağdaş görüntü kartlarının daha iyi performans sağlaması, yani daha iyi görüntü kalitesi demek.
 

 Dolphin 5.0'ı Nereden Bulabilirim?

Emülatörün yeni sürümü gecikmeyi de oldukça aza indirmeyi başarmış durumda. Tabii ki yakalayacağınız FPS değerleri ve gecikme süresi sistem performansıyla ilgili olsa da kodlama kısmında birçok iyileştirmenin yapıldığını söyleyebiliriz. Şahsen ben macOS sürümünü indirdim ve denemek için sabırsızlanıyorum. İsterseniz siz de buradan Dolphin 5.0’a ulaşabilirsiniz. Unutmadan, emülatör sadece Wii değil GameCube oyunlarını da çalıştırıyor. 
1
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
1
0
0