• Anasayfa
  • Oyun
  • NVIDIA CEO'suna Göre Tüm Yeni Doğanlar Oyuncu Olacak

NVIDIA CEO'suna Göre Tüm Yeni Doğanlar Oyuncu Olacak

0
0
0
0
0
NVIDIA'nın son finansal raporlarını açıklayan CEO Jen-Hsun Huang: "Bence yeni doğan her insan bir oyuncu olacağı kesin."
Bildiğiniz gibi artık her kesimden insan oyun oynamayı çok sever hale geldi. Hatta bilgisayarımızın eskidiğini bile oyunun grafik ayarlarını düşürmeye başladığımız zaman anlıyoruz. Bunun yanı sıra mobil cihazlarda da artan oyun oynama merakı artık eskiden sokaklarda oynadığımız yerden tahta bulup tüfekmiş gibi kullanmak yerine Counter Strike, Call of Duty, Battlefield oynamaya, tekeneyi ezip top oynamak yerine PES ve FIFA oynamaya itiyor.

İşte tam bu konu hakkında geçen günlerde son NVIDIA'nın son finansal raporlarını açıklayan CEO Jen-Hsun Huang: "Bence yeni doğan her insan bir oyuncu olacağı kesin." açıklaması yaptı. (Bizce de haklı)Konuşmasına devam eden Huang: "Benden önceki nesilde çok az oyuncu vardı. Benim neslimde ise bu oran tahminen %25 düzeylerindedir. Çocuklarım ve akranlarında bu oran %75'e kadar yükseldi ve bu nesilden sonra doğanlar ileride oyuncu olacaklar. Video oyunları artık ulaşılmaz değil. Hatta bir popüler kültür halini alan oyunların gelecekte daha da yaygınlaşacağını düşünüyoruz"

Çok iddialı bir açıklama olsa da çevrenize baktığınızda görebileceğiniz düzeyde doğru konuşmuş Huang beyler. Çünkü artık neredeyse her köşebaşında bir internet kafe ya da PlayStation salonu görebilirsiniz. Eğer ki bu kafe ve salonlardan boş olanına denk geldiyseniz ya bilgisayarları eskidir ya da koltukları vs rahatlık açısından el verişli bir mekan olmadığı içindir.Özellikle CS: GO, Minecraft, LoL ve DotA gibi oyunlarda görebileceğiniz gibi oyun oynama yaşı da oldukça düştü. (Buradan bir ters algı olmasın, aman diyeyim. Bu oyunlarda çok küçük yaşlarda oyunculara rastlayabildiğimiz için örnek verdim) Gerçekten bundan on sene önce bilgisayarın ne olduğunu dahi bilmediğimiz yaşlarda iken günümüzde o yaşlardaki çocuklar lisanslı oyuncu bile olmuş olabiliyor.

Sonuç olarak bu fikre katılıp katılmasanızda, sektöre kuş bakışıyla baktığımızda oyun sektörünün gerçektende popüler kültürün bir parçası haline geldiğini görüyoruz. 1 Milyar dolar hasılatla çıkış yaparak Holywood'u geride bırakan oyunların varlığı da bunu ayrıca kanıtlar nitelikte.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0