Nvidia'nın Android TV Konsolu Çıktı

0
0
0
0
0
Nvidia’nın Mart ayında çıkış tarihini duyurduğu Shield Android TV konsolu bugün Amazon ve çeşitli satış sitelerinde yerini alarak piyasaya çıkışını gerçekleştirdi.
Yeni Shield, Nvidia’nın Tegra X1 Mobile Superschip isimli işlemcisine ve 3 GB RAM’e sahip. Shield’ın bu donanımı dışında kullanılan servisin desteği varsa 4K video yayını yapma imkanı da mevcut (YouTube, Netflix gibi ağlar bu desteği sunuyor.)

Ayrıca bir oyun konsolu olarak da görev alan Shield, Nvidia’nın bazı özel oyunlarını ve elbette Android TV için geliştirilmiş oyunları destekliyor ve Nvidia’nın kendi servisi olan GRID aracılığı ile canlı yayın yapmanıza da imkan veriyor.

Standart ve Pro olarak iki versiyonu bulunan Shield’ın standart modeli 199 Dolar fiyat etiketine sahip ve 16 GB dahili depolama alanı mevcut. Pro olan model ise 500 GB depolama alanı ve Borderlands: the Pre-Sequel adlı oyun ile geliyor. Bu pro modelin fiyatı ise 299 Dolar. Her iki versiyon da bir adet oyun kumandası (Joy Pad) ile elinize ulaşıyor ve her iki modelin de SD kart desteği ile birlikte USB 3.0 bağlantısı bulunuyor. Bu sayede de depolama alanınızı dilediğiniz kadar artırabiliyorsunuz.

Daha ince bir kumanda istediğiniz taktirde 49.99 Dolar, dik durabilen bir konsol istediğinizde 29.99 Dolar, ikinci bir kumanda daha istediğinzde ise 59.99 Dolar daha ödemeniz gerekiyor. (Sonradan elbette daha fazla masraf çıkaran aksesuarlar da eklenecektir)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0