• Anasayfa
  • Oyun
  • Oculus Rift'in Son Hali ve Özel Kontrolcüsü Görüldü!

Oculus Rift'in Son Hali ve Özel Kontrolcüsü Görüldü!

0
0
0
0
0
Ortaya çıktığı günden bugüne her oyuncunun hayali olan Oculus Rift'in son haline ait ve kendine özel oyun kolu da ortaya çıktı.
"Sanal Gerçeklik" deneyimini dillere pelesenk haline gelmesine yol açan Oculus Rift, ilk olarak Kickstarter üzerinde çıktığı andan itibaren birçok oyuncunun hayali haline gelmişti.

Daha sonra o kadar tutulması sonucunda Facebook tarafından satın alınan Oculus firması, Development Kit 1 ve Development Kit 2 adını verdiği iki versiyonu ile geliştiricilerin beğenisine sunulmuştu.Şu anda E3 öncesi bir konferans düzenleyen Oculus, "Oculus Rift" olarak bilinen sanal gerçeklik gözlüğünün son halini de gösterdi.

Yukarıda görmüş olduğunuz gibi bir dizayna sahip olan Rift, çok daha hafif ve daha rahat bir tasarım ile karşımıza çıkıyor. Ayrıca Xbox One kontrolcüsü ile de kontrol edilebilecek olan Oculus Rift'e Microsoft tarafından gelen destek ile Xbox One ile de kullanılabileceği ortaya çıktı. (Ayrıca PC oyunculuğunda sadece Windows desteği sunacak)Xbox One'ın kablosuz kontrolcüsünün yanı sıra Oculus Touch adı verilen kontrolcüler ile iki ayrı el için dizayn edilmiş iki ayrı cihaz ile sanal gerçeklik deneyiminizin daha da ileri taşınması hedefleniyor. Üzerinde butonların ve joysticklerin olduğu Touch'un şu anda pek de bir detayı bilinmiyor. Fakat ilerleyen zamanlarda çok daha detaylı özellikleri ve yetenekleri ortaya çıkacaktır.Ayrıca bir de kızılötesi led sensör eklenen Oculus Rift, sizin hareketlerinizi daha iyi algılayarak oyun deneyiminizi üst seviyelere çıkarmak istiyor. (Ben ilk gördüğümde mikrofon sandım ama değilmiş.)"Yeni nesil sanal gerçeklik" sloganı ile tanıtılan Oculus Rift, 2016'ın ilk çeyreğinde son kullanıcılar ile buluşarak uzun zamandır oyuncuların hasreti konumundan artık kavuşma noktasına gelinecek.Oculus Rift'in piyasaya çıkmasını takiben 2016 ve ilerleyen yıllarda VR oyunlarının da hızlıca artması, birçok sevilen oyun yapımcılarının Oculus Rift desteği sunması bekleniyor. Daha uzun yıllar sonra ise sanal gerçekliğin hayatımızda sıradanlaşacak kadar bir yer edinmesi ise en muhtemel ihtimallerden biri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0