Oculus Rift Yarın Ön Satışa Çıkıyor!

0
0
0
0
0
Oyun sektörünü kökten değiştirecek olan sanal gerçeklik deneyiminin mihenk taşı konumundaki Oculus Rift, yarın ön satışa çıkıyor.
İlk olarak 2012 yılında karşımıza çıkan ve Kickstarter üzerinden aldığı inanılmaz destek ile hayata geçen Oculus Rift'in sunduğu sanal gerçeklik deneyimi oyunları bambaşka bir boyuta taşıyacağı net bir şekilde biliniyor. Şimdiye kada DK 1 ve DK 2 sürümleri çıkan ve Facebook tarafından satın alınarak maddi sıkıntısı kalmayan Oculus, sanal gerçeklik gözlüğü Oculus Rift'in artık final sürümünü sunmaya hazırlanıyor.

Yarın, yani 6 Ocak 2016'dan itibaren ön satışa çıkacak olan Rift'in son sürümü ilk çeyrek içinde yapılacak dağıtım sonrasında oyunlardaki sanal gerçeklik deneyimini resmi olarak başlatmış olacak.



Şimdiye kadar hep geliştiricilerin ya da çeşitli kongrelerde bazı kullanıcıların ve basının deneyebildiği Oculus Rift, artık son kullanıcılara ulaşmasıyla beraber oyun firmalarının da bu sektöre ilgisi iyice artacak. Bir diğer yandan Oculus Rift'in bu başarısı sonrası piyasaya çıkan Samsung Gear VR, HTC Vive (Pre) ve konsol tarafına gelen PlayStation VR'ın yanı sıra Zeiss VR One vb atılımların sonrası bu sektörde 2016 ve sonrasında çok ciddi gelişmeler bekleniyor. Hatta kendi tahminime göre 2017'den sonra çıkacak oyunlarda sanal gerçeklik desteği veya tam olarak sanal gerçekliğe yönelik yapılacak oyunlar göreceğiz. (Ki bunun ilk sağlam atılımı burada bahsettiğimiz Ubisoft'un PS VR için yaptığı oyundu)

İlk satış fiyatı olarak sağlam olması beklenilen cihaz daha ilerleyen zamanlarda uygun fiyata satılmaya başlayacaktır. Tabiki oyunların sanal gerçeklik desteğiyle beraber hem donanım bazında bu yönde yenilikler görebilecekken sistem gereksinimleri de iyice tavan yapabileceğini unutmamak gerek.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0