• Anasayfa
  • Oyun
  • Online Kafa Topu Oyunumuzda Hata Bulana Ödül!

Online Kafa Topu Oyunumuzda Hata Bulana Ödül!

61
22
7
7
4
Ekibimizin 1 yılı aşkın bir süredir üzerinde çalıştığı Online Kafa Topu oyununda sona gelindi ve artık son sürüm olarak yayınlanmaya hazır.

İlk olarak yaklaşık 10 ay önce duyurduğumuz ve daha sonra gelen istekler doğrultusunda arayüzünü tamamen yenileyerek 4 ay önce de yeni versiyonunu yayınladığımız oyunumuzda sona geldik. Yaptığımız geliştirmeler ve hata ayıklama sürecinden sonra hem android hem ios için marketing kısmına hazırız. Tabi mutlaka bizim yakalayamadığımız ve dışarıdan gözle görülecek hatalar olacaktır. Tam bu noktada bize yardımcı olmanızı ve bu hataları bulup çözmemize yardımcı olmanızı istiyoruz.  Bu konu hakkında yazının sonlarında daha detaylı bilgiyi bulabilirsiniz.

 Neler yeni?


En belirgin yenilik neredeyse tamamen değişen oyun motoru. Artık oyun daha stabil ve fizik kurallarına uygun. Ayrıca çok istenilen arkadaşlık sistemi de oyuna entegre edildi. Daha önce oynayanlar hatırlayacaktır, eskiden arkadaşınızla maç yapmak istediğiniz zaman her defasında arkadaşınızın kullanıcı adını girmeniz gerekiyordu. Artık bir kere kullanıcı adını girip arkadaş olarak eklemeniz hızlıza maç yapmanıza olanak sağlıyor. Maç yapmak istediğinizde, arkadaş listesinize girip arkadaşınıza istek göndermeniz maç yapmanız için yeterli oluyor. Ayrıca arkadaşınız offline durumdaysa da telefonuna maç yapmak istediğinizi belirten bir bildirim gidiyor.Bir önemli sorun da topun oyuncunun içinden geçme sorunuydu. Bu tamamen internet bağlantınız ile alakalı olsa da ( gerçi buna sizi bir türlü inandıramadık ama valla öyle) bu duruma bir çözüm getirmeye çalıştık. Artık paket kaybı olduğunda ve internetiniz yavaşladığında, oyun 10 saniye duruyor ve çok bağlantınız daha da sıkıntı yaşarsa oyuncunuz yavaşlıyor. ( Neredeyse tüm online oyunlar bunu kullanıyor, counter'da bile denk gelmişinizdir. ) 90 saniyelik bir maçta oyun sizin yüzünüzden 6 kez durursa oyundan atılıp hükmen mağlup sayılıyorsunuz. 


Son olarak oyuna offline mod ekleniyor. Bu da hızlıca yayına alacağımız bir özellik. İnternet bağlantınız yokken de oyunu botlar ile oynayabileceksiniz.


 

 Hata bulana Altın hediye!

Gelelim yazımızın asıl konusuna. Yazının başında da belirttiğimiz gibi oyun içinde hataları bulmamız gerekiyor. Bu konuda yardımınızı istiyoruz. Bu yüzden de konu altına yorum olarak bulduğunuz hataları oyunda kullandığı kullanıcı adı ile atan herkese bulduğu hata başı oyun içerisinde kullanabileceği 10.000 altın hediye ediyoruz.  Özetle 5 hata bul 50.000 bin altını götür. ( Kuyumcu olsak bu kadar bonkör olmayız. )  Ayrıca her şeye hata demeyin diye de  bulduğunuz hatayı, bizim hata olarak kabul etmemiz gerekiyor ve bulduğunuz hatayı yorum olarak ilk siz yazmış olmanız gerekiyor.

Bonus: 5 hata bulana ekstra olarak Webtekno bardağı yolluyoruz. :)

Son olarak oyunun güncel sürümünün sadece android versiyonu var. Bu hataları giderdikten sonra iOS için de haftaya Salı yayına almayı planlıyoruz. Maalesef windows phone için ne zaman yayına alacağımız şuan için belli değil.

Oyunu Google Play üzerinden indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.
 

61
22
7
7
4
Emoji İle Tepki Ver
61
22
7
7
4