• Anasayfa
  • Oyun
  • Outlast II'den Oynanış Videosu Sonunda Geldi!

Yılın Merakla Beklenen Efsanevi Korku Oyunu Outlast 2 İçin Oynanış Videosu Geldi!

0
0
0
0
0
Yılın Merakla Beklenen Efsanevi Korku Oyunu Outlast 2 İçin Oynanış Videosu Geldi!
Red Barrels Games firmasının efsanevi korku oyunu Outlast'ın ikinci oyunu için oynanış videosu da ortaya çıktı!
Red Barrels Games'in ellerinden çıkan ve son zamanların en sağlam korku/gerilim oyunlarından biri olan Outlast, sonrasından Whistleblower DLC paketi ile devam ettirilmişti. Şimdi ise merakla beklenen Outlast 2 için bir teaser, birkaç görsel ve geçtiğimiz haftalarda 22 Nisan'ı işaret eden yeni bir video çıkarmış olan Red Barrels, merakla beklenen yeni bilgiyi GameSpot üzerinden sundu.

"Mısır Tarlası Koşuşturması" gibi çevirebileceğimiz oyun içinden 4dk 29sn'lik oynanış ekleyen GS, böylece oyunun tarzına ilişkin ipucunu tüm dünyaya sunmuş oldu. Daha farklı ve daha iyi bir oyun bekleyen oyuncuları bu noktada fazlasıyla tatmin edecek bir yapım geldiği de belli oldu;
 

Videoda da görebileceğiniz gibi mısır tarlasında birilerinden kaçmaya çalışan ana karakterimizi fıldır fıldır arayan elemanlar bulunuyor. Yakalanmadığı için yakanması halinde başına neler geleceğini göremediğimiz Outlast 2'nin bu noktada sabır ve harbiden gerilime dayanan bir yapınız olması gerektiğini net bir biçimde gösteriyor. Ufaktan bana nedense Dying Light havası yaratan Outlast 2'nin aşağıdan görebileceğiniz bir önceki acayip ürpertici videosunda ise şu sözler yer alıyordu;
 

" Çocuklarım, cennetin savunucuları ve tanrı aşıkları. Tüm senelerimiz bu erdemli barış gününde toplanmak için çektiğimiz acılarla geçti. BARIŞ! Bağnaz protestanlarla dolu bu şehirde yozlaşmış kötülüğü ve Romalıların pislik lisanını dinledik. Üçüncü milenyumun on altıncı senesinde, dördüncü ayın yirmi ikinci gününde hesaplaşma günümüz başlıyor. Örümcek gözlü kuzu, kahpe diyarında bekliyor... bu dünya için aç, hazır olsun olmasın. İyilik dünyası kana susarken biz de, tıpkı melekler gibi, merhamet göstermemeliyiz. Tanrı sizi seviyor." (Çeviri: TuruncuLevye)

Buradan hareketle oyunun yapısında dini ve haliyle metafizik olaylarını içeren bir konu olacağını anlamaktayız. Hatta videonun adının ve içeriğinin de İncil'den alınmış olmasıyla ya lanetlenmiş bir köyde takılmak ve ayinde kullanılmak üzere bizi kullanacak bir halk ya da tam tersi bizi inanışlarına göre ters gören kurban edecek bir gözü dönmüş kişiler ile de kapışacak olabiliriz. (Dabbe'nin oyun versiyonu mu olacak acaba) tabii şu anda bu benim sallamasyon mishali tahminim.

Bakalım, oyunun gerçekten etkileyici olacağını rahat rahat anlıyoruz. Ama nasıl bir oyun olacak hala belli değil.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0