• Anasayfa
  • Oyun
  • Overwatch'ın Beta Başlama Tarihi Belli Oldu!!

Overwatch'ın Beta Başlama Tarihi Belli Oldu!!

0
0
0
0
0
Blizzard'ın yeni FPS oyununun beta sürümü başlama tarihi sonunda belli oldu.
Bildiğiniz gibi oyun sektörünün dev markalarından birisi olan Blizzard, diğer oyun serilerinden oldukça farklı bir oyun olan Overwatch'ı çıkartacağını duyurmuştu. Aylar öncesinden yapılan açıklamadan beri oyuncuların sabırsızlıkla beklediği bu oyun için herhangi bir başlangıç tarihi verilmemesi, oyunun içeriği hakkındaki merakımızı bir kat daha fazla arttırmıştı. Bu ne kadar süreceği belirsiz bekleme süresinde, takip eden okuyucularımızın da görmüş olacağı gibi Overwatch'a birçok yeni karakter eklemesi yapılmıştı. Blizzard, oyunun çıkışından önce oyunun karakter çeşidini arttırmanın ilk hedefleri olduğunu belirtmişti ve böyle de oldu.

Bugün yapılan açıklamaya göre artık bu belirsiz bekleyiş sonlanıyor. Blizzard tarafından yapılan açıklamaya göre Overwatch, 27 Ekim'de Amerika kıtası ülkelerinde beta testlerine başlıyor. Ülkemizin de içinde bulunduğu Avrupa kıtası ise oyunu Amerika kıtasının ardından alacak. Bu aşamaların en fazla 1 hafta arayla gerçekleşeceğini düşünüyorum.
 

Bilmeyenler için Overwatch'ı şöyle anlatabiliriz; Overwatch çoğumuzun bildiği Counter Strike gibi bir FPS (first-person shooter) oyun. Oyunun yapımcısı olan ve Warcraft, Starcraft, Diablo gibi efsanevi serilerden tanıdığımız Blizzard, bu oyuna da kendi yaratıcılığını eklemeyi ihmal etmemiş. Overwatch, Blizzard'ın yaratıcılığından fazlasıyla pay almış ve aynı MOBA tarzı oyunlarda karşılaştığımız gibi farklı görevi, farklı özellikleri bulunan karakterlerle silah savaşı yaptığınız oldukça eğlenceli bir oyun. Oyunda bulunan bütün karakterler, oyundaki haritaların en ince ayrıntısına kadar kullanabiliyor. Buna bazı karakterlerin duvara tırmanması veya duvara basarak daha yükseğe zıplaması gibi özelliklerde dahil.Overwatch Blizzard'ın 17 yıllık aradan sonra yaptığı ilk yeni konulu hikayeye sahip olacak. Birçok tanıtım videosu bulunan ve daha beta sürümü bile çıkmadığı halde oyuncuları meraklandırmış bu oyun, FPS türü oyunlara yeni bir soluk getirecek.

Kaynak: GameSpot 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0