• Anasayfa
  • Oyun
  • Overwatch Kahramanları Oynanış Rehberi #1: Ofansif Kahramanlar

Overwatch Kahramanları Oynanış Rehberi #1: Ofansif Kahramanlar

2
1
0
0
0
Blizzard tarafından hazırlanan videolar eşliğinde her bir Overwatch kahramanı için oynanış rehberlerini derliyoruz.
4 gün önce tüm dünya tarafından oynanmaya başlanan ve beta testinde 9.7 Milyon gibi devasa bir rakama ulaşan Overwatch, şüphesiz kısa süre içerisinde e-Spor arenasında önemli bir yere sahip olabilir. Bu noktada milyonlarca kişinin şu anda oynamaya başladığı ve oldukça eğlenceli olan Overwatch için Blizzard güzel bir çalışma ile oyundaki kahramanlar için oynanış videoları hazırladı.

Biz de bu videolara altlarına açıklamalar ekleyerek nasıl oynanması gerektiğini ekleyerek sizlere sunuyoruz. Bugün ise ilk olarak ofansif özellikleri ön planda olan ve en çok tercih edilen karakterlerden başlıyoruz.
 

 Owerwatch'un Ofansif Özellikli Kahramanları 

 Genji

 

Ad: Genji Shimada
Yaş: 34
Zorluk: Zor
Meslek: Maceraperest
Operasyon Merkezi: Shambali Manastırı, Nepal
Üyelikleri: Shimada Clan (eskiden), Overwatch
Yetenekleri: Shuriken (Mouse Sol), Fan of Blades (Mouse Sağ), Deflect (E), Swift Strike (Shift), Dragonblade (Q)

Genji, özellikle ninja oyunlarını seven kişilerin bir numaralı kahramanı olacaktır. Oynanış yapısı zor olmasına rağmen ustalaşmanız halinde Deflect özelliği sayesinde size durmadan ateş edecek Bastion, Soldier 76 ve Torbjorn'un turret'ı gibi varlıklardan rahatlıkla kaçabilir, hatta kendi ölümlerini hazırlamalarını sağlayabilirsiniz. Bir ninja klasiği olan Shuriken ile dengeli atışlar yapan Genji, aynı zamanda hızlı olması ile dikkat çekiyor. Dragonblade isimli ulti diye bildiğimiz özelliğini zamanında kullanmak çok önemli, topku halde yakaladığınızda inanılmaz avantajlı bir şekilde önünüze geleni katananızdan teker teker geçirebilirsiniz.
 

 McCree

 

Ad: Jesse McCree
Yaş: 37
Zorluk: Orta
Meslek: Kelle Avcısı
Operasyon Merkezi: Santa Fe, New Mexico, ABD
Üyelikleri: Overwatch (eskiden)
Yetenekleri: PeaceKeeper (Mouse Sol), PeaceKeeper #2 (Mouse Sağ), Flashbang (E), Combat Roll (Shift), DeadEye (Q)

Klasik bir kovboy olan McCree, ortalama bir kolaylıkta olan karakter olarak dikkat çekiyor. Altı patları ile sol tıklamada bile sağlam can götürebileceğiniz karakteri oynarken özellikle sağ tıklama ile tüm şarjörü karşısındakine boşaltırken isabet tutturursanız %100 ölüm ile sunuçlanıyor. Ancak altı patları çat çat atarken geri tepmesini hesaba katarak sağ tıklama yaptığınızda fareyi biraz aşağı doğru indirmenizde vayda var. Ayrıca E ile flashbang atar atmaz sağ tıklama ile adamı vurmanız kesin sonuç getirdiğini unutmayın. Fakat en efsane ultilerden birine sahip olan McCree'nin ultisini ne kadar fazla kişi karşınızda ise o zaman açmanız gerekli. Gidip bir ya da iki kişiye ulti açmak oldukça kötü bir seçim olur.
 

 Pharah

 

Ad: Fareeha Amari
Yaş: 32
Zorluk: Kolay
Meslek: Güvenlik Şefi
Operasyon Merkezi: Giza, Mısır
Üyelikleri: Helix Security International
Yetenekleri: Rocket Launcher (Mouse Sol), Jump Jet (Shift), Hover Jets (Space), Concussive Blast (E), Barrage (Q)

Oldukça kolay oynanışa sahip olan Pharah, özellikle Quake, Doom gibi oyunlarda roket atar kullanmış kişiler rahatlıkla oynayabilirler. Sol tıklama ile klasik bir şekilde roket atan bu hanım kızımızın en güzel özelliği jetleri ile havada takılması. Shift ile havaya fırlayıp, Space'e basılı tutarak yukarda kalabileceğiniz Pharah'ı oynarken E ile size yaklaşıp ödürecek kişiyi uzaklaştırabilirsiniz. Yine bir toplu halde yakalama durumunda havalanıp Q'ya basarsanız "Justice Rains From Above!" diye bağırarak göğsünden onlarca roket sallayarak bir nevi canavara dönüşen kahraman, ne var ne yok ortadan kaldırabiliyor.
 

 Reaper

 

Ad: Bilinmiyor
Yaş: Bilinmiyor
Zorluk: Kolay
Meslek: Paralı Asker
Operasyon Merkezi: Bilinmiyor
Üyelikleri: Bilinmiyor
Yetenekleri: Hellfire Shotguns (Mouse Sol), Wraith Form (Shift), Shadow Step (E + Mouse Sol), Death Blossom (Q)

En kolay ve aynı zamanda en karizmatik karakter olan Reaper, aynı zamanda oyunun en gizemli karakteri. Hakkında pek bir bilgi bulunmayan Reaper, elindeki Hellfire pompalılar ile pata küte millete dalıyor. Shift ile bir köşeye sıkıştığınızda hiçbir hasar almadan kaçabileceğiniz bu gizemli karakteri oynarken Shadow Step özelliği sayesinde E'ye basıp ekranda işaretlenen istediğiniz noktaya fareniz ile sol tıklayarak gidebilirsiniz. Bunu özellikle "Die! Die! Die!" diye bağırıp, semazenler gibi dönüp etrafına sıkmaya devam etmek için kullanabilirsiniz. Yani ultiniz dolduğunda bu adamları bir arada yakalarsanız arkalarına E ile ışınlanıp "Maçın Hareketi" ödülünü kazanabilecek bir katliam yapabilirsiniz.
 

 Soldier: 76

 

Ad: Bilinmiyor
Yaş: Bilinmiyor
Zorluk: Kolay
Meslek: Kanunsuz (Vigilante)
Operasyon Merkezi: Bilinmiyor
Üyelikleri: Overwatch (eskiden)
Yetenekleri: Heavy Pulse Rifle (Mouse Sol), Helix Rockets (Mouse Sağ), Sprint (Shift), Biotic Field (E), Tactical Visor (Q)

Yine oldukça kolay, düz bir asker olan Soldier: 76, FPS oyunlarını sevenlerin rahat rahat oynayabileceği bir karakter. Sol tıklama ile elinizdeki tüfek ile pata küte dalabileceğiniz Soldier ile sağ tıklama ile 3lü roketinizi karşıya atarak sağlam bir zarar verebiliyorsunuz. Shift'e bastığınızda koşan askerimizin en güzel özelliği ise E ile kendisine bir biyonik alan açarak hem size hem yakınınızdaki takim arkadaşlarınıza can basıyor. Q ile ultisi ise gerçekten güzel, çünkü taktiksel vizörünü takınca size düşmanı direkt olarak gösteren kardeşimiz dirket o adama kitlenerek saniyeler içinde 4-5 kişiyi hatta tüm takımı öldürebiliyor.

 

 Tracer

 

Ad: Lena Oxton
Yaş: 26
Zorluk: Orta
Meslek: Maceraperest
Operasyon Merkezi: Londra, İngiltere
Üyelikleri: Overwatch (eskiden)
Yetenekleri: Pulse Pistols (Mouse Sol), Blink (Shift), Recall (E), Pulse Bomb (Q)

Oyunun en sevimli, fakat karşı takımda iyi bir oynayan varsa en sinir bozucu karakteri olabilen Tracer, Shift ile blink olurken bir anda ortadan kaybolması, E ile canı bitecekken birkaç saniye geriye giderek canını tamamlanmış haline geri dönmesi gibi sinir bozucu detaylara sahip. Oynaması blink olurken yani ışınlanırken yönetmek konusunda biraz zor olan Tracer, aynı zamanda 150 can ile en az cana sahip karakter. Bu sebeple dikkatli oynamak gerekli. Acayip seri bir şekilde atış yapan silaha sahip Tracer'ın ultisi ise aşırı etkili olmamak ile beraber mantıklı kullanımlarda efsane olabiliyor. Canı az olsa da yakalanmadığınız sürece hiç ölmeden oyunu bitirme şansınız bile yüksek.Böylelikle ilk aşamamız olan ofansif karakterler, sizlere kısaca tanıtmış olduk. Kendimce belirttiğim oynama taktikleri dışında sizin fikriniz de bu karakterler için varsa bizlere yorum olarak belirtmeyi unutmayın. Bir sonraki yazımızda ise defansif özelliklere sahip olan karakterlerimiz olacak. İyi eğlenceler
2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0