• Anasayfa
  • Oyun
  • Overwatch'ta Hile Yapan Yandı: Blizzard Affetmeyecek!

Overwatch'ta Hile Yapan Yandı: Blizzard Affetmeyecek!

3
0
0
0
0
Oyun dünyasının yeni lideri olmaya aday bir şekilde gelen Overwatch konusunda Blizzard kimsenin gözünün yaşına bakmayacak.
Blizzard'ın merakla beklenen oyunu Overwatch'ın dünya genelinde oyunculara sunulmasına artık sayılı günler kaldı. Oyuncuların oyuna olan ilgisi inanılmaz derecede fazla zira geçtiğimiz hafta 5 günlük açık beta şeklinde sunulan oyun, 9.7 milyon kullanıcıya ulaşarak bu alanda müthiş bir rekor kırmıştı.

Tabii Overwatch böyle popüler duruma gelince Blizzard da önlemlerini ciddi şekilde arttırmış. Normalde Blizzard'ın hile yapanlara karşı ''three strikes'' dediği bir olayı var. Yani üç uyarı alıp aynı şeyi yapmaya devam ederseniz bir güzel banlanıyorsunuz.Fakat bu durum Overwatch'ta geçerli değil. Oyunda yapılan hilelere karşı nasıl bir önlem almaları gerektiği konusunda çalışmalar yapan Blizzard geliştiricileri, bu tarz kullanıcılara hiç acımama kararı almış. Eğer Overwatch'ta hile yaparsanız süresiz banlanacaksınız.

Hem de bahsettiğimiz o ''three strikes'' olayı olmadan. Yani hiçbir uyarı ya da haftalık/aylık ceza almadan, Blizzard işinizi bitirecek. Şimdiden oyunun forumlarında son derece olumlu karşılanan bu karar, bakalım oyun çıktığı zaman kimlerin canını yakacak.

Overwatch, 24 Mayıs'ta çıkacak.
3
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
0
0
0
0