Overwatch'tan Beta Rekoru!

0
0
0
0
0
Blizzard'ın merakla beklenen oyunu Overwatch, açık beta olarak sunulduğu süre içinde ulaştığı oyuncu sayısı ile kırılması zor bir rekora imza attı.
Blizzard'ın ilk 'fps' denemesi oyunu Overwatch, duyurulduğu ilk andan itibaren oyun dünyasının en merak edilen oyunlarından biri olmuştu ve oyunu merak edenler beta sürecini iple çekiyordu. Daha önceden kapalı beta şeklinde sunulan oyun, bekleyenleri yanıltmayıp istenileni verince oyuna olan ilgi de ciddi şekilde arttı.

İşte bu ilgi ve bekleyiş, kendini oyunun açık betasında gösterdi. 5 Mayıs'tan 10 Mayıs tarihine kadar açık betaya sunulan Overwatch, oyuncuların gösterdiği inanılmaz ilgi ile açık beta rekorunu kırmayı başardı. Blizzard'ın yeni oyunu, açık betada 9.7 milyondan fazla oyuncu sayısına erişerek kırılması zor bir başarıya imza attı.
 

Açık beta verilerini açıklayan Blizzard'ın bu verilen kapsamında Xbox One, PS4 ve PC oyuncularının toplamını ele alması, oyunun piyasaya çıkmasının ardından olası bir ortak platform ihtimalini de gündeme getiriyor (daha önceden hem Microsoft hem de Sony bu tarz girişimlerde bulunacak oyunları destekleyeceklerini açıklamıştı).

Son zamanların en çok merak edilen ve beklentilerin yüksek olduğu oyunlardan olan Overwatch'ı açık beta konusunda EA'in Star Wars:Battlefront'u takip etmekte. Battlefront da açık beta sürecinde 9 milyon oyuncu gibi önemli bir rakama ulaşmıştı. 'Bir diğer cephe' olarak ele alabileceğimiz Ubisoft'un Division'ı ise açık beta sürecinde 6.4 milyon oyuncu görmüştü.5-10 Mayıs tarihleri arasında sunulan açık beta, Overwatch için son beta süreci konumundaydı. Oyun, 24 Mayıs'ta kullanıma sunulacak. Şu an için Blizzard oyunu satın alan kullanıcı sayısında da önemli bir rakama ulaşmış durumda.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0