• Anasayfa
  • Oyun
  • Oyun Konsollarında Satış Şampiyonu Bir Kez Daha PlayStation 4 Oldu!

Oyun Konsollarında Satış Şampiyonu Bir Kez Daha PlayStation 4 Oldu!

0
0
0
0
0
Oyun konsollarının her ay içinde bulunduğu satış rekabetinden bir kez daha PS4 galip çıktı.
Oyun dünyasında konsol savaşları hala devam etmekte. Bu savaşta başı çeken iki isim de sizin de tahmin edebileceğiniz gibi piyasanın en iyi iki oyun konsolu olan PlayStation 4 ve Xbox One.

Tabi iki konsolun da kendi bir hayran kitlesi ve karşı tarafa göre artıları/eksileri bulunmakta. Ancak PlayStation 4 ile Sony cephesi, bir önceki ay olduğu gibi geçtiğimiz ayda da satış rakamlarının şampiyonu olmuş durumda.Şirket tarafından da onaylanan verilere göre PS 4, Xbox One ve Wii U'nun satış rakamlarını Eylül ayında geçmiş durumda. Verilerin bu tarz pazar araştırmaları yapan NPD Group tarafından açıklanması da işi bir nevi resmiyete dökmekte. PS 4 ile Sony, 2015'in başından beri, Nisan ayı hariç diğer bütün aylarda satış rakamı olarak Xbox One'ı geçmeyi başardı. Nisan ayının şampiyonu ise yıl içinde bu konuda tek galibiyetini almayı başaran Xbox One'dı.

Kasım ve Aralık ayları ise iki konsol firması tarafından da önemli. Çünkü hem yılın son çeyreği oluyor hem de oyun dünyasında yılın son çıkışları yaşanıyor. Bu sebeple galibiyet serisini korumayı amaçlayan Sony cephesi, bir süre önce Amerika'daki PS4 fiyatlarını 400 dolardan 350 dolara çekerek Xbox One ile aynı yapmıştı. Bu arada her ne kadar PS4 yıl boyunca Xbox One'a karşı önde olsada satış rakamları arasında öyle ciddi uçurumlar olmadığını belirtmekte fayda var. Genellikle her ay satış seviyesi oldukça yakın rakamlarda seyretmekte. Ancak her ayın sonuna bakıldığı zaman biraz daha öne çıkan isim PS4 oluyor. PS4'ün Eylül ayını kazanmasındaki en büyük etken ise şüphesiz yılın merakla beklenen iki bomba oyunu Metal Gear Solid V: The Phantom Pain ve Destiny: The Taken King. Bu iki oyuna karşılık Microsoft cephesinden gelen cevap Madden ve Forza Motorsport 6 olmuştu. Ancak -beklenildiği gibi- ağır basan taraf Sony olmuş.

Kaynak: VentureBeat
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0