• Anasayfa
  • Oyun
  • Oyuncuların Tercihi Hangi İşletim Sistemi Oldu?

Oyuncuların Tercihi Hangi İşletim Sistemi Oldu?

0
0
0
0
0
İşletim sistemleri pazarında dengeler her geçen gün değişiyor. Dağılımda belirleyici kitlelerden biri olan PC oyuncularının tercihi belli oldu.
Masaüstü işletim sistemi pazarında Windows’un hakimiyeti tartışılmaz. Buna rağmen, eski Windows sürümlerinden uzun yıllar vazgeçilmemesi Microsoft’u zor durumda bırakabiliyor. İşletim sistemi tercihlerini etkileyen faktörlerden biri de oyunlar. PC oyunculuğu büyük bir güce sahip ve oyuncular hangi işletim sisteminde maksimum performans sağlarsa oraya yöneliyor.

 Zirvede Hangi Windows Sürümü Var?

PCWorld sitesi tarafından yayınlanan Mayıs ayı Steam verileri, oyuncuların tercihinin Windows 10’dan yana olduğunu gösteriyor. Valve’nin oyun platformuna bağlanan cihazların yüzde 41.48’i Windows 10 makinelerden oluşuyor. Bu oranın içinde yeni işletim sisteminin hem 32 bit hem de 64 bit sürümleri yer alıyor. Windows 10’un geçtiğimiz ayki payı ise yüzde 39.51. 

 Windows 7 Giderek Düşüyor

Oyuncuların uzun süre vazgeçmediği Windows 7’nin payı ise yavaş yavaş düşüyor. Yüzde 38.6 oranında tercih edilen işletim sisteminin geçtiğimiz aykı payı yüzde 39.54 oranındaydı. Özetle, oyuncular arasında ivme yavaş yavaş Windows 10’a daha da yakınlaşıyor. Güncel donanımlara sahip bilgisayar arttıkça Windows 10’un payı artacaktır.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0