• Anasayfa
  • Oyun
  • Oyunlardaki Haritaların Gerçekteki Yüzölçümleri Ne Kadar?

Oyunlardaki Haritaların Gerçekteki Yüzölçümleri Ne Kadar?

5
1
0
0
0
GTA 5'teki harita acaba gerçekte ne kadar? Assassins Creed'teki harita gerçekten Izmir kadar mı? Bu gibi soruları düşündüysen Webtekno cevaplarını buldu. Sevilen oyunlardaki haritalar gerçekte ne kadar olduğunu haberimizde bulabilirsin.
Herkesin sevdiği elinden düşürmediği bir sürü oyun vardır. Oyunları bitirmek için gecemizi gündüzümüze katarız. Oyunla ilgili ne kadar bilgi varsa toplarız. Günlerce oyunlardaki haritayı keşfetmeye çalışırız. Özellikle son zamanlarda çıkan oyunlarda devasa haritalarla karşılaşıyoruz. Video oyunlarında kimilerimizi en fazla etkileyen şey oynadığımız sanal dünyanın büyüklüğü olmuştur. Bir oyunda keşfedebileceğimiz ne kadar çok şey varsa oyun bizi o kadar fazla içerisinde tutabilir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte her geçen gün çok daha büyük sanal dünyaları evimizde deneyimleyebiliyoruz. Ama tabiki şunuda biliyoruz ki, haritanın büyük olması, oyunun iyi olduğu anlamına gelmiyor.  Acaba her bir harita gerçek hayatımızda ne kadar büyük? 

Haritalarla ilgili kullanılan simgelerde ve ölçümlerde aşağıdaki haritamızdaki simgeleri öncelikle okumanızı tavsiye ederiz


 

 Assassin's Creed: Syndicate

Assasin's Creed Syndicate serinin son oyunundaki harita gerçek hayatta Amerika'daki Central Falls milli parkıyla aynı ölçüye sahip.


 

 Batman Arkham Knight

Batman Arkham Knight oyunundaki haritamız gerçek hayatta New York'taki Long Beach ile aynı ölçütlere sahip.


 

 GTA 3

GTA serisinin çıkış yaptığı GTA 3'teki haritamız Cebelitarık ile tamamen aynı ölçüye sahiptir


 

 Destiny

Destiny oyunu ile Yeni Zelanda-Tokelau ile aynı ölçüye sahip.


 

 Metal Gear Solid V

Metal Gear Solid V oyunumuzdaki harita Nauru ile aynı ölçüye sahiptir. Bu arada aramızda bu ülkeyi ilk kez duyanlar olabilir, Nauru resmî adıyla Nauru Cumhuriyeti ve eskiden Pleasant Adası olarak bilinen, Güney Pasifik'te bulunan bir Mikronezya ada ülkesidir.


 

 The Legends of Zelda

The Legends of Zelda oyunu gerçek hayatta Avustralya'nın Cocos Adaları ile tamamen aynı ölçüdedir.


 

 Morrowind:Vvardenfell

The Elder Scrolls III serisinin devam oyunlarından Vvardenfell oyunundaki harita Tuvalu ülkesi ile aynı ölçüdedir. Tuvalu, Büyük Okyanus'ta, dokuz adet mercan adasından oluşan Polinezya ülkesidir. Avustralya ve Hawaii'nin arasında bulunmaktadır. Komşu ülkeleri Kiribati, Samoa ve Fiji adaları olan Tuvalu, 26 kilometre karelik bir yüzölçümüne sahiptir


 

 GTA San Andreas

GTA San Andreas oyunu gerçek hayatta Çin'deki Macau eyaleti ile tamamen aynı ölçüye sahiptir.


 

 Skyrim Tamriel

Skyrim serisinin yenilerinden Tamriel'deki harita Avustralya'taki Norfolk adası ile tamamen aynıdır.


 

 Far Cry 4

Serinin en beklenilen oyunu Far Cry 4 gerçek hayatta Pitcairn Adaları ile aynı ölçüdedir. Pitcairn Adaları Büyük Okyanus'un güneyinde volkanik kökenli adadır. Tahiti'nin 2170 km güneydoğusunda yer almaktadır ve dünyanın nüfus bakımından en küçük ülkesidir.


 

 Fallout New Vegas Wasteland

Fallout serisinin yeni oyunlarından New Vegas Wasteland oyunu gerçek hayatta Bermuda ile tam ölçüye sahiptir. Bermuda, tam adıyla Bermuda Adaları, Atlas Okyanusu'nda, ABD'nin doğu ve Karayipler'in kuzey açıklarında bir takımadadır. İngiltere'nin denizaşırı topraklarından biridir. 


 

 Burnout Paradise 

Araba yarışlarını seven oyuncuların vazgeçilmezlerinden Burnout Paradise oyunu San Marino ile tamamen aynıdır. 


 

 Red Dead Redemption

Ünlü vahşi batı oyunlarından Red Dead Redemption oyunu Guernsey ülkesi ile tamamen aynı yüzölçüme sahiptir. Guernsey resmi adı Bailiwick of Guernsey Manş Denizi'nde Birleşik Krallığa bağlı adadır. Manş Adaları'ndan biridir, Normandiya'ya yakındır. Birleşik Krallık monarkının malı sayılmakla birlikte içişlerinde bağımsızdır. AB'ye üye değildir.


 

 GTA V

GTA V oyunundan bahsetmeye hiç gerek yoktur. Malum devasa haritası ile adeta kendi başına bir ülke gibi. GTA V oyunu gerçek hayatta Anguilla ülkesi ile tamamen aynı yüzölçümündedir. Anguilla, Karayipler'de bulunan bir Britanya Denizaşırı Toprakları ülkesidir. Küçük Antiller'deki Leeward Adaları'nın en kuzeyinde bulunan ada devleti, Porto Riko ve Virgin Adaları'nın doğusunda ve Saint Martin'in tam olarak kuzeyindedir.


 

 Witcher 3

Witcher 3 oyunu gerçek hayatta Britanya Virjin Adaları ile tamamen aynı yüzölçümündedir. Britanya Virjin Adaları, Karayiplerde bulunan Birleşik Krallık'a bağlı adalar topluluğudur. Virjin Takımadaları'nda, Amerikan ve İspanyol Virjin Adalarının dışında kalan adalar topluluğudur.


 

 World of Warcraft

World of Warcraft oyunu da gerçek hayatta Britanya Virjin Adaları ile aynı yüzölçümüne sahiptir.


 

 Operation Flashpoint Dragon Rising

Operastion Flashpoint serisinin yeni oyunlarından Dragon Rising oyunu gerçek hayatta Grenada ülkesi aynı yüzölçümündedir. Grenada, Karayip Denizi'nde, doğusunda Atlas Okyanusu yer alan ada ülkelerinden biridir. Grenada adası ile Grenadines ada grubundan oluşur. Trinidad ve Tobago'nun kuzeyindedir. Grenada adasının uzunluğu 20 km'den biraz fazladır.


 

 Just Cause 2

Just Cause 2 oyunu ile Hong Kong eşit yüzölçümüne sahiptir.


 

 Test Drive Unlimited

Araba yarışlarını sevenlerin yakından tanıdığı Test Drive Unlimited'taki harita gerçek hayatta Londra ile tamamen aynı yüzölçümüne sahiptir.


 

 Fuel

Yine araba yarışlarını sevenlerin yakından tanıdığı oyunlardan birisi olan Fuel gerçek hayatta Vanuatu ülkesi ile aynı yüzölçümündedir. Vanuatu resmi adıyla Vanuatu Cumhuriyeti, Güney Büyük Okyanus'ta yer alan bir ada ülkesidir. Volkanik kökene sahip olan takımadadır, Avustralya'nın 1750 km doğusunda, Yeni Kaledonya'nın 500 km güneydoğusunda, Fiji'nin batısındadır, Solomon Adaları'nın güneydoğusundadır, Yeni Gine adası yakınlarında bulunur.


 

 The Lord of Rings Online

The Lord of Rings Online oyunundaki harita gerçek hayatta Çek Cumhuriyeti ülkesi ile tamamen aynı yüzölçümüne sahiptir.


 

 Elder Scrolls II: Daggerfall

Elder Scrolls II Daggerfall oyunundaki haritamız Tunus ile aynı yüzölçümündedir.


 

 Arma II

Ünlü savaş oyunlarından Arma II gerçek hayatta Gana ile aynı yüzölçümüne sahiptir.


 

 World War Online II

World War Online II oyunundaki harita ile Malezya tamamen aynı yüzölçümüne sahiptir.


 

 Flight Simulator X

Flight Simulator X uçak oyunumuz harita konusunda tamamen dünya ile aynı yüzölçümüne sahiptir.
 
5
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
5
1
0
0
0