Pacman artık Android ve Ios'ta!

1
0
0
0
0
Pacman artık Android ve Ios'ta!
Efsaneler ölmez sadece şekil değiştirir! Efsane oyun pac-man artık tablet ve telefonlarda! 80lerden günümüze neredeyse bütün kuşakların oynadığı bu oyunun mobil versiyonunu sizler için inceledik.
Bir oyun düşünün 1980’den beri insanların çoğunun oynadığı, bildiği, hiç oynamasa bile karakterini görünce tanıdığı, müziğini duyunca çocukluğuna döndüğü bir oyun. Tabi ki de pac-man’den bahsediyoruz. Commadore64’lerden karakutu atarilere, oradan segalara, nintendolara ve dünya üzerindeki neredeyse bütün oyun konsollarına kendisini kabul ettirmiş bir efsane artık çağımıza ayak uydurdu ve telefonlarımıza, tabletlerimize kadar geldi.

 Oyunu Tanıyalım

Oyunu bilmeyen insan neredeyse yok denecek kadar az, ama biz yine de anlatalım. Önüne geleni yiyen sarı karakterimiz ve bu karakterimizin düşmanı olan 4 adet hayalet var. Labirent koridorları boyunca dizili olan noktaları toplamak amacımız bu arada düşmanlarımızdan da kaçıyoruz tabi ki de. Power pill’ler var bunları alınca da düşmanlarımızı biz yiyebiliyoruz. Oyun bu kadar basit ama çok da eğlenceli.

Koskoca efsane pac-man’in telefonlarımıza tabletlerimize girmesi tabi ki de anormal bir şey değil, nostaljik de olur. Fakat mobil dünyasına açılma biçimi tam bir fiyasko. Dünya üzerinde en fazla para kazanan atari oyunu olması ve yine dünya üzerinde en fazla telif hakkından para kazanan oyun olması onların iştahını dindirmemiş ve mobil oyununu da efsane gelecek nesillere de aktarılsın diye değil, resmen para ve reklam amacı ile koyduklarını ispatlamışlardır.

 Ayıp Ettin Pac-Man!

Oyunu ilk yüklediğiniz de her şey çok normal gelebilir size çünkü 3 adet token (altın) veriyor. Siz ilk 3 oyunu oynarken bu oyundan çok keyif alıyorsunuz. Sonrası ise tam bir kabus bu 3 hakkınız bitince her yerden reklam çıkmaya başlıyor. Hem de iki üç defa arka arkaya. O kadar sıkılıyorsunuz ki reklamları bir canavar olarak düşünüp kendinizi de onlardan kaçan bir pac-man olarak düşünmeye başlıyorsunuz.

Sonuç olarak nostalji güzel şey, insan pac-man’i oynarken iç geçirip, “vay be nereden nereye” diyebiliyor. Fakat Namco, sözümüz sana, sıradan bir oyun olsa her yere reklam koy, anlayışla karşılarız. Ama biz senin elinde büyüdük sayılır, bari bize yapma, ayıptır.

 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0