PES 2015 mi, FIFA 2015 mi?

0
0
0
0
0
PES 2015 mi, FIFA 2015 mi?
Bu yıl da yeni sürümlerini göreceğimiz bu FIFA ve PES, gelecek nesil konsolların gücüyle beraber bizlere konsollarımızda ve bilgisayarlarımızda güzel bir oyun deneyimi sunmayı hedefliyorlar.
Futbol oyunu denildiğinde akıllara gelen sadece iki isim var. Birisi FIFA, diğeri de PES serisi. Her yıl olduğu gibi bu yıl da yeni sürümlerini göreceğimiz bu oyunlar, gelecek nesil konsolların gücüyle beraber bizlere konsollarımızda ve bilgisayarlarımızda güzel bir oyun deneyimi sunmayı hedefliyorlar.

Oyunlarda göreceğimiz yeniliklerden bahsetmek gerekirse FIFA zaten oturmuş oyununa sadece görsellik katmayı planlıyor gibi. Oyuncuların artık duygularını sahaya yansıtabileceği oyunda, 600'den fazla duygusal animasyon bulunacakmış. Futbolu kalp ile oynama terimini bize yansıtmayı amaçlamışlar. PES cephesine baktığımız zaman ise, 2014 yılında bütün PES severleri üzmüş olan oyuncu modellemeleri gerçeğe yaklaşacak gibi duruyor. 1000'den fazla oyuncunun yeniden modellendiği oyunda Konami'nin açıklamasına göre, istediğimiz şekilde şut çekebilme özgürlüğümüz var.

2014 yılındaki hezimeti atlatıp oyun severlerin gönlünde tertemiz bir sayfa açmaya çalışan PES, oynanış sistemini tamamen değiştirmeyi hedefliyor. Maçların bitiminde futbolcuların kutlamalarını da izleyebileceğimiz (belki de yönetebileceğimiz) oyunda, maç esnasında tribünlerin en güçlü tezahüratlarını  duyabileceğiz.

FIFA'da çok sık karşılaştığımız oyuncu ve kadro güncellemelerini bu yıl PES'te bulunan Balance of Play sistemi sayesinde her hafta göreceğiz.

PES'in Master League Online modu olacak. Bu modda dilersek parayı bastırıp çeşitli ürünler alabileceğiz. (oyuna para ver, online oynamak için para ver, ben bir de niye sana para ödüyorum?)

Bakalım PES 15 bu yıl FIFA ile olan rekabetinde ne duruma gelecek. Eğer vadettikleri bu yenilikleri gerçekleştirebilirlerse, piyasada tek olan FIFA'nın başı belaya girecektir. Öte yandan çizgisini bozmadan güzel bir şekilde devam eden FIFA serisine rakip olmakta kolay değil. Konami ekibinin işi bir hayli zor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0