• Anasayfa
  • Oyun
  • PES 2016, ‘Geçmişi Sev, Geleceği Oyna’ Sloganıyla Satışa Çıktı!

PES 2016, ‘Geçmişi Sev, Geleceği Oyna’ Sloganıyla Satışa Çıktı!

1
0
0
0
0
Gamescom tarafından üst üste 2. kez ‘En İyi Spor Oyunu’ seçilen PES 2016, PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3, Xbox 360 ve PC için satışa çıktı.
PES 2016, nihayet PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3, Xbox 360 ve PC için satışa çıkarıldı. Yeteneğin, kontrolün ve bireyselliğin ön plana çıkarıldığı oyunun kapak yıldızı olarak bu özelliklere sahip Neymar Jr ve Alvaro Morata tercih edilmiş.

PES 2016 ile birlikte daha gerçekçi maç deneyiminin yaşanması hedefleniyor. Daha önceki seriler için yapılan eleştirilerin dikkate alınarak elden geçirilen oyun, daha gelişmiş bir çarpışma sistemine sahip olacak. Hava toplarında daha farklı bir deneyim yaşayacağınız PES 2016’da, sol kolu kullanarak sizden daha büyük ve güçlü futbolcuları rahatsız ederek hava topu mücadelesini kazanmaya çalışacaksınız.

Tepki süreleri biraz daha geliştirilmesiyle oyuncular dar alanlarda daha rahat hareket edebilecek, ani yön değişimleriyle şaşırtma hareketi yaparak çalım atılabilecek.

Futbolcu Kimliği ve Takım Kimliği projeleri ile futbolcuların bireyselliğinin daha yoğun yaşatılacağı PES2016’da, futbolcular yalnızca yüz olarak benzemeyecek, aynı oyun stillerine de sahip olacaklar. Ayrıca futbolcuların özel yetenekleri, oyun içerisinde daha akıllıca kullanılabilecek.Kalecilere de birtakım yeni özellikler eklendi. Örneğin topu uzaklaştırmak ve plonjon gibi özelliklerin eklendiği kaleciler, topu yumruklamak yerine tutmaya çalışarak topa daha çok sahip olacaklar.

PES 2015’e göre 3 kat daha fazla animasyon bulunacak PES 2016’da kalecilere bazı kurtarma animasyonu eklenirken futbolcular da oyun içerisindeki durumlarına göre farklı özellikte şut çekme, pas atma, top sürme ve çalım yapabilecekler. Futbolcular faul verilmediği sırada şikayet edebilecek, pas vermeyen takım arkadaşına kızabilecek ve bazı ayak hareketleri yaparak rakibin dengesini bozup düşmesini sağlayabilecek.

Biz de PES 2016'yı şimdiden aldık ve yakın zamanda yeni yuotube kanalımız Oyuntekno'da incelemesini yapmayı planlıyoruz. Abone olmayı unutmayın :)

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0