• Anasayfa
  • Oyun
  • PES Dünya Finalinde Türkiyeyi Temsil Edecek Kişi Belli Oldu

PES Dünya Finalinde Türkiyeyi Temsil Edecek Kişi Belli Oldu

0
0
0
0
0
PES Dünya Finalinde Türkiyeyi Temsil Edecek Kişi Belli Oldu
PES serisinin yapımcısı Konami resmi olarak "PES Şampiyonlar Ligi" isimli bir etkinlik ile dünyanın en iyi PES oyuncusunu arıyordu. Konami'nin resmi olarak seçtiği ülkelerde hem online olarak hemde LAN ortamında çeşitli maçlar yapıldı ve Türkiye'nin finalisti belli oldu.
PES serisinin yapımcısı Konami resmi olarak "PES Şampiyonlar Ligi" isimli bir etkinlik ile dünyanın en iyi PES oyuncusunu arıyordu. Konami'nin resmi olarak seçtiği ülkelerde hem online olarak hemde LAN ortamında çeşitli maçlar yapıldı ve Türkiye'nin finalisti belli oldu. Turnuvanın Türkiye ayağını Burak Horoz adlı arkadaşımız kazandı Arkan Maşa ikinci ve Recep Uğur Yeşil ise üçüncü oldu. Bununla birlikte Türkiye'nin PES şampiyonu olan Burak Horoz ülkemizi PES Şampiyonlar Liginde temsil edecek. Yavaş yavaş diğer ülkelerde de Turnuvaların şampiyonları belli oluyor ancak henüz PES Şampiyonlar Ligi'nin hangi ülkede ve ne zaman düzenleneceği net olarak bilinmiyor.

İşin açıkçası ben Konami'yi bu konuda ciddi manada taktir ediyorum. Türkiye'ye özel Aral Games ile anlaşıp ortaklaşa turnuva düzenlemeleri Türkiye pazarına verdikleri değeri gösteriyor. Ayrıca PES'in futbol alanında ki en büyük rakibi olan Fifa'nin resmi bir turnuvası bulunmuyor. Pek çok E-Sport etkiğinde Fifa turnuvasına rastgeliyor olsak da EA Games firması resmi olarak bir turnuva düzenlemiyor. Kaldı ki düzenliyor olsa da Türkiye'ye Konami kadar ilgi göstereceğini ben pek sanmıyorum. Her ne kadar PES 2014 oynanış konusunda Fifa 2014'ün gerisinde kalmış olsa da (Gerçi ülkemizde PES 2014 öndedir belki de) Konami Türkiye'ye bu şekilde ilgi göstermeye devam ettiği sürecede daima kazanan taraf olacaktır.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0