• Anasayfa
  • Oyun
  • PewDiePie 10 Milyar İzlenme Sayısını Aşan İlk YouTuber Oldu!

PewDiePie 10 Milyar İzlenme Sayısını Aşan İlk YouTuber Oldu!

1
1
0
0
0
PewDiePie 10 Milyar İzlenme Sayısını Aşan İlk YouTuber Oldu!
Tüm dünya tarafından tanınmış olan PewDiePie bir rekora imza atarak 10 Milyar izlenme sayısını aşan ilk YouTuber oldu!
Felix Arvid Ulf Kjellberg, ya da bilinen adıyla PewDiePie, dünyanın en bilinen YouTuber'ı olarak dikkat çekiyor. İsveçli YouTuber Ağustos 2013'te aldığı "En çok aboneye sahip olan YouTuber" ünvanını da hala geliştirmeye devam ederek şu anda 40 Milyon'a yaklaşan bir abone sayısına sahip olarak her geçen gün de bu sayıyı arttırıyor. Ancak asıl haberimize konu olan şey bu değil.

PewDiePie'ın asıl rekoru dün kırıldı ve 29 Nisan 2010 tarihinde katıldığı YouTube hayatına 2 Ekim 2010 tarihinde yüklediği "Minecraft Multiplayer Fun" adlı video ile başlamıştı. Şimdi ise toplamda 10 Milyar izlenmeyi geçen Felix, rekorlara doymuyor. (Sen 10 milyar, milyon, sen bu kadar izlenmeyi ne yaptın?!) 24 Ekim 1989 doğumlu olan genç ülkemizde de milyonlarca takipçiye sahip ve bu alanda PewDiePie'a yaklaşabilen biri daha olmadı. (Düz hesap, dünyadaki her insan 2 kere bu adamı izlemiş)
 


Aralık 2012 yılında ise şu anda Disney'in sahip olduğu Maker Studios ile yaptığı antlaşma sonrası gittikçe artan kitlesiyle videolar yüklemeye devam eden PewDiePie  geçtiğimiz yılki verilere göre 7.5 Milyon Dolar değerinde kazancı vardı ve bunu her yıl ortalama 4 Milyon Dolar arttırmakta. (Yani tahmini 10 Milyon Dolar'ı aşan bir gelire sahip)

Let's Play videoları ile tanınan Felix, aynı zamanda geçtiğimiz yıl Haziran ayında Save the Children adlı yardım kuruluşuna yaptığı 630 Bin Dolar bağış ile de taktirleri toplamıştı. Bakalım ülkemizde de böyle bir YouTuber görebilecek miyiz? (Tabii bunun için ingilizce içerik üreten bir YouTuber gerekli, şahsen sadece iPhonedo'yu biliyorum. İnşallah iPhonedo beyciğimizin de böyle haberlerini yaparız diyelim)
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0