• Anasayfa
  • Oyun
  • 1TB Kapasiteli PlayStation 4 Resmiyet Kazandı!

1TB Kapasiteli PlayStation 4 Resmiyet Kazandı!

0
0
0
0
0
Kısa süre önce E3'te ortaya çıkan 1TB depolama kapasitesi barındıran Xbox One ve Elite adındaki yeni oyun kolunun ardından bu sefer de PlayStation tarafından atak yapıldı.
Bundan birkaç gün önce düzenlenen E3 konferansında ortaya çıkan ve 1TB depolama kapasitesi barındıran Xbox One, bir anda yankı uyandırmıştı. Ayrıca daha gelişmiş ve daha kişisel Elite oyun kolunu da tanıtan Microsoft, oyunculuk alanında bir adım atarak Sony'e göz kırpmış, biz de sizlere buradan aktarmıştık.

Fakat Sony tarafından da cevap gecikmeyerek 1TB boyutundaki PlayStation 4 de PlayStation Blog üzerinden duyurularak karşımıza çıktı. Böylelikle Sony kapasite konusunda durumu eşitlemiş oluyor.Yukarıda gördüğünüz ilk olarak karşımıza çıkan Xbox One 1TB modeli, Halo oyunu da yanında ücretsiz olarak verilen klasik bir paketi bulunuyor. Fakat bir kampanya ile 1TB modelini almak isteyenlere istedikleri bir oyun ücretsiz verilebiliyor.Yukarıda görmüş olduğunuz ise PlayStation Blog'da ortaya çıkan 1TB PS4 modeli. Kutunun üzerinde de gördüğünüz gibi Ultimate Player Edition ibaresi bulunmakta. Yani 1TB modeline özel bir adlandırma verilmiş. 15 Temmuz 2015'te satışa çıkacak olan 1TB PS4 Ultimate Player Edition, ilk olarak Amerika ve Avrupa'da satışa çıkması, ülkemize de en geç Ağustos gibi gelmesini bekliyorum.

Artık artan oyun boyutlarını karşılamak ve online mağazalar üzerinden alınacak oyunların depolanabilmeleri için 1TB boyutu günümüzün gerekli olan kapasitesi oldu. Bilgisayar seçerken de konsol alırken de 1TB boyutu artık minimum gereksinim haline gelmeye başlaması, Microsoft ve Sony'i bu kapasitelere sahip cihazlar üretmeye itmiş oldu. İlerleyen zamanlarda ise 1TB modelleri diğer modellere göre daha fazla satılacak ve piyasada en çok ilgiyi gören modeller olacağını tahmin ediyorum.
 
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0