• Anasayfa
  • Oyun
  • PlayStation 4 Artık 4TB'a Kadar Hafıza Desteği Sunuyor!

PlayStation 4 Artık 4TB'a Kadar Hafıza Desteği Sunuyor!

1
0
0
0
0
PlayStation 4'e gelen versiyon 3.5 güncellemesi, gizli olarak aynı zamanda PS4 için 4TB'a kadar HDD desteği sunacağı bir güncelleme oldu.
PlayStation 4'ün sizlere buradan duyurduğumuz birçok özellik getiren Versiyon 3.50 güncellemesi, PlayStation 4 oyuncuları tarafından merakla bekleniyordu. Bu güncelleme birçok önemli yenilikleri getiriyor olsa da gizli olarak önemli bir yenilik daha olduğu ortaya çıktı.

Şimdiye kadar 1TB'a kadar HDD desteği veren PS4, artık dileyen oyuncular için 4TB HDD takabilme seçeneği de sunuyor. Bu da baya bir oyun demek elbette. Fakat şu anda şöyle de bir sorun var. 4TB'lık HDD'lerin boyutu PS4 için fazla. Yani şimdilik teknik olarak 4TB desteği var.Fakat ilerleyen zamanlarda -ki bu kısa sürede olacaktır- 2.5 inçlik 4TB HDD'lerin piyasaya çıkmasıyla dileyen oyuncular biraz fazladan para vererek 4TB büyüklüğe sahip PS4 kullanabilecekler. Fakat işin geek tarafını bilen meraklı kullanıcılar HDD bağlantısını yaparak 4TB büyüklüğündeki hard diski dışarda tutarak bu keyfi yaşayabilme imkanlarına sahip. Sadece görüntü olarak biraz sıkıntı olabilir, ama sonuçta mühim olan tasarım yerine oyun sayısı olacağı için bu durum absorbe edilebilecek birşey.


Ayrıca hemen aşağıda Playstation 4'ün içini açtığımız videoya ulaşabiliriz. Bakalım Playstation 4'ün içinde ne var?
 

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0