• Anasayfa
  • Oyun
  • Playstation 4 Ekibi Xbox One'ın Fiyatını Duyunca Ne Yaptı?

Playstation 4 Ekibi Xbox One'ın Fiyatını Duyunca Ne Yaptı?

0
0
0
0
0
Playstation 4 Ekibi Xbox One'ın Fiyatını Duyunca Ne Yaptı?
Playstation 4'ün ekibi Xbox One'ın fiyatını duyunca parti vermiş.
Yeni nesil oyun konsolları Playstation 4 ve Xbox One arasında kıyasıya çekişmeli bir mücadele geçiyor. Şuan için bu yarışı Playstation 4 konsolu önde götürüyor. Konu ile ilgili olarak Sony Amerika'nın üst düzey yöneticilerinden biri olan Scott Rohde ile yapılan bir röportajda epeyce ilginç bir konudan bahsedilmiş durumda.

Scott Rohde bu röprtajda Xbox One'ın resmi fiyatının Playstation 4'ten 100 dolar fazla olduğunu duyduklarında adeta zil takıp oynadıklarından bahsetti. "Size yalan söylemiyeyim. Nerede olduğumuzu ben de hatırlamıyorum bir basın konferansi için hazırlanıyorduk. Xbox One'ın fiyatının 499 dolar olacağını tahmin edebiliyorduk ancak emin olamıyorduk. Xbox One'ın fiyatının 499 dolar olduğunu duyunca sevinçten dans etmeye başladık." şeklinde açıklama yaptı.

Xbox One'ın kutu içeriğinde Kinect cihazının da olmasından dolayı fiyatının 100 dolar daha fazla olması kesinlikle satışlarını etkileyen bir faktör. Neticesinde ben Xbox One'da Kinect ile oyun oynamak yada Kinect'e sahip olmak istemiyor olsam da 100 dolar fazla fiyat ödeyip Kinect'i de satın almak zorunda kalıyorum. Tabi ki de konsolların satış rakamlarını etkileyen tek fakör bu da değil. Aynı zamanda konsollara çıkan oyunlar veya konsolların içinde barındırdığı uyuglamalarda satış rakamlarını en fazla etkileyen faktörler arasında bulunuyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0