Playstation 4 Japonyada Ne Kadar Sattı?

0
0
0
0
0
Playstation 4 Japonyada Ne Kadar Sattı?
Sony'nin yeni nesil oyun konsolu Amerika'da 15 Kasım tarihinde, Avrupa'da 29 Kasım tarihinde piyasaya çıkmıştı. Ancak Playstation 4'ün ana vatanı olan Japonya'da Playstation 4 henüz üç gün önce piyasaya çıktı. Sony'nin henüz net olarak neden böyle bir satış stratejisi izlediği bilinmese de iki günlük satışlara bakacak olursak bu satış stratejisinin başarılı olduğunu söyleyebiliriz
Sony'nin yeni nesil oyun konsolu Amerika'da 15 Kasım tarihinde Avrupa'da 29 Kasım tarihinde piyasaya çıkmıştı. Ancak Playstation 4'ün ana vatanı olan Japonya'da Playstation 4 henüz üç gün önce piyasaya çıktı. Sony'nin henüz net olarak neden böyle bir satış stratejisi izlediği bilinmese de iki günlük satışlara bakacak olursak bu satış stratejisinin başarılı olduğunu söyleyebiliriz. 22 Şubat tarihinde Japonya'da satışa çıkan Playstation 4 yaklaşık olarak 322.083 adet satmış. En azından Japonya'nın en büyük dergilerinden biri olan Famitsu'nun açıklaması bu yönde.

Bu satış rakamı yüzde yüz doğru olmasa da genel olarak satış rakamlarının bu civarda olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. 3 gün gibi kısa bir sürede bu denli yüksek satış rakamına ulaşması Playstation 4 için gerçekten başarılı. Kaldı ki Japonya'da Playstation 4'ün en büyük rakibi olan Xbox One'a fazla ilgi gösterileceği düşünülmüyor. Genel olarak Japonya'da Nintendo ve Sony konsol pazarında birbiri ile yarışıyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0