Playstation 4'ün Satışları İyi Gidiyor

0
0
0
0
0
Playstation 4'ün Satışları İyi Gidiyor
22 Şubat tarihinde ana vatanı Japonya'da satışa çıkan Playstation 4 böylelile tüm dünyada çıkış yapmış oldu. Ancak Playstation 4'ün bu konuda ki en büyük rakibi olan Microsoft'un yeni nesil oyun konsolu Xbox One henüz Japonya'da çıkış yapmadı üstelik ülkemiz de dahil olmak üzere bir kaç ülkede resmi olarak satış sunulmamış durumda.
22 Şubat tarihinde ana vatanı Japonya'da satışa çıkan Playstation 4 böylelile tüm dünyada çıkış yapmış oldu. Ancak Playstation 4'ün bu konuda ki en büyük rakibi olan Microsoft'un yeni nesil oyun konsolu Xbox One henüz Japonya'da çıkış yapmadı üstelik ülkemiz de dahil olmak üzere bir kaç ülkede resmi olarak satış sunulmamış durumda. Hal böyle olunca Xbox One'ın satışları da bundan etkileniyor üstüne üstlük Xbox One'ın kinect dolayısı ile fiyatının Playstaiton 4'ten 100 dolar fazla olduğunu da düşünürsek Xbox One'ın satış rakamlarının Playstation 4'ten daha düşük olmasıda ki en büyük nedenlerin bunlar olduğunu söyleyebiliriz ve tabii ki de konsollara çıkacak özel oyunlarda satış rakamlarını en çok etkileyen faktörlerden biri.

Tüm bu faktörler Playstation 4'ün leyine iken Playstation 4'ün satışlarınınn iyi gitmesi kaçınılmaz bir durum. Şuanda Playstation 4'ün çıkmasının ardından 4 ay gibi bir süre geçti ve Playstation 4 yaklaşık olarak 6 milyon kadar satış yapmayı başardı. Playstation'ın üst düzey yetkililerine göre Playstation 4 bir önce ki nesil oyun konsolu Playstation 3'ten daha fazla satacak ancak bu konuda an büyük başarıyı yakalayan Playstation 2'yi muhtemelen geçemeyecek. Ekstra olarak yapılan araştırmalara göre Playstation 4'te Playstation Store dahil olmak üzere şuana kadar 14 milyon civarında oyun satılmış. iOS ve Android platformlarına çıkış yapan Playstation uygulaması yaklaşık 4 milyon kişi tarafından indirimiş
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0