• Anasayfa
  • Oyun
  • Playstation 4 ve Xbox One Satış Rakamları

Playstation 4 ve Xbox One Satış Rakamları

0
0
0
0
0
Playstation 4 ve Xbox One Satış Rakamları
Sony'nin yeni nesil oyun konsolu Playstation 4 çıkış yaptığı günden beri genel açıdan baktığımızda en büyük rakibi olan Xbox One'dan satış rakamları konusunda biraz önde gidiyor
Sony'nin yeni nesil oyun konsolu Playstation 4 çıkış yaptığı günden beri genel açıdan baktığımızda en büyük rakibi olan Xbox One'dan satış rakamları konusunda biraz önde gidiyor. Ancak tabii ki de bazı ülkelerde Xbox One'ın satışları Playstation 4'ten fazla olsa da dediğimiz gibi şu anlık Playstation 4'ün satışları Xbox One'dan daha fazla. Genel açıdan baktığımızda Playstation 4 ve Xbox One'da aynı kalitede oyunlar bulunuyor(bence inFamous: Second Son ile Playstation biraz daha önde) ancak Xbox One'ın fiyatının Playstation 4'ten 100 dolar fazla olması(Kinect cihazı nedeni ile) Xbox One için olumsuz sayılabilecek bir etken.

Yapılan araştırmalara göre Sony'nin yeni nesil oyun konsolu Playstation 4 çıkış yaptığı tarihden bu yana dünya genelinde 7 milyon adetlik satış rakamına ulaştığı söyleniyor. Playstation 4'ün en büyük rakibi Xbox One ise söylentilere göre dünya genelinde 3 milyon adet satmış. Bu rakamlar yüzde yüz doğru olmasa da aşağı yukarı yeni nesil oyun konsollarının satış rakamlarının bu civarlarda olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Son olarak şunu eklemek istiyorum ki Xbox One halen bazı ülkelerde resmi olarak satışa sunulmadı. Ülkemizin de dahil oluduğu bu ülkelere burada ki haberimizden ulaşabilirsiniz. Xbox One'ın bu ülkelerde de resmi olarak çıkış yapmasından sonra satış rakamları şüphesiz ki artacaktır ancak Playstation 4'ün satış rakamlarını geçebilir mi bunu zaman gösterecek.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0