• Anasayfa
  • Oyun
  • ​PlayStation 5 Yavaş Yavaş Şekilleniyor

​PlayStation 5 Yavaş Yavaş Şekilleniyor

0
0
0
0
0
Piyasanın tozunu attıran PS4 artık yavaş yavaş yaşlanıyor. Peki PS4'ün yerine gelecek PS5'te bizleri neler bekliyor?
PS4 ile oyun konsolu sektöründe bir kez daha zirveye çıkan Sony, yeni oyun konsolu PS5 ile çıtayı epey yükseltmeyi amaçlıyor.  EDGE dergisi ile bir röportaj gerçekleştiren Criterion Games'in eski teknoloji direktörü Paul Ross'a göre yeni nesil oyun konsolu olacak PS5 geliştiricilere çok daha dinamik, interaktif ve gerçekçi oyun evrenleri yaratmak adına muazzam bir platform sunacak.

Oyun sektörüne ilk adım attığı dönemlerdeki çalışmalarından örnek veren Ross, oyun geliştirme teknolojilerinin ciddi derece ilerlediğini ve geliştiricilerin yapabildiklerinin her geçen gün arttığını da söylemekte. Çalışma ekibi ile ''PS5'in oyunları nasıl görünecek?'' diye zaman zaman düşündüklerini dile getiren Ross, şu an yani PS4 ile sunulan oyunlara kıyasla çok daha dinamik bir oyun dünyasının oyuncuları beklediğini ve oyunlardaki interaktif sistemin tahmin edebileceğimizden çok daha ileride olacağını da sözlerine eklemiş.

Tabii şimdi ''bu adamın açıklamaları ne önem taşıyor?'' diye düşünebilirsiniz. Fakat Paul Ross, 2014 yılında kendi oyun stüdyosu Three Fields Entertainment'i kurdu ve ilk oyunu olan Dangerous Golf'ü PS4 için geliştirdi. Yani Ross, ''PS4'ün yapabildikleri nelerdir'' ve ''PS4 için bir oyun nasıl geliştirilir'' konularında tecrübe sahibi.  Böyle bir oyun geliştiriciden bu denli iddialı açıklamalar duymak, bizlerin PS5'e karşı olan beklentisini de ister istemez yükseltiyor.İşin özüne indiğimizde zaten PS4'ten daha gelişmiş bir PS5 göreceğiz, orası kesin. Fakat Ross'un yaptığı açıklamalara bakılırsa PS5 oyunculara ciddi derecede gerçekliği artmış ve oyun dinamiği olarak şu an bulunan tüm sistemlerden daha sağlam bir sistem sunacak.

Kaynak: VideoGamer
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0