Playstation Comcast ile Sorun Yaşıyor

0
0
0
0
0
Playstation Comcast ile Sorun Yaşıyor
Son zamanlarda oyun konsolları da artık multimedya cihazlara dönüşmeye başlıyor. Özellikle Microsoft'un yeni nesil oyun konsolu Xbox One bir oyun konsolundan ziyade multimedya cihaz olma yolunda ilerliyor
Son zamanlarda oyun konsolları da artık multimedya cihazlara dönüşmeye başlıyor. Özellikle Microsoft'un yeni nesil oyun konsolu Xbox One bir oyun konsolundan ziyade multimedya cihaz olma yolunda ilerliyor. Konsol konusunda Xbox'ın en büyük rakibi olan Playstation multimedya konusunda Xbox'lardan geride olsa da elden geldiğince aradaki farkı kapatmaya çalışıyor. Bunun için de Amerika'nın önde gelen televziyon kanallarından biri olan HBO'nun uygulamasını Playstation Store'a ekledi. Her ne kadar güzel bir gelişme gibi görünse de ne yazık ki; Sony firması HBO uygulaması ile ilgili bazı sorunlar yaşıyor.

Öyle ki Comcast adlı firma tarafından Playstation'ın HBO uygulaması engellenmekte. Comcast firması bu uygulamayı kullananların Time Warner tarafından üretilen kablolar ile Playstation'ın televizyona bağlanmasını istiyor ve bu nedenle HBO uygulamasını engelliyor. Ancak işin ilginç yanı Comcast firması Sony'nin en büyük rakibi olan Microsoft'un oyun konsollarında HBO uygulamasının çalışmasına izin vermekte. Oz, Sex And City ve Game of Thrones gibi başarılı dizilerin yayınlandığı HBO kanalınn Playstation'da çalışma sorunu yaşaması belki de ülkemiz için pek de önemli bir şey değil; ancak Amerika ve İngiltere gibi ülkelerde pek çok oyuncu oyun konsollarından televizyon izlemeyi tercih ettiğini düşünürsek Comcast sorununun Sony açısından önemli olduğunu söyleyebiliriz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0