• Anasayfa
  • Oyun
  • Playstation Now Oyunlarının Açılma Süreleri Azaldı

Playstation Now Oyunlarının Açılma Süreleri Azaldı

0
0
0
0
0
Playstation Now Oyunlarının Açılma Süreleri Azaldı
Sony tarafından geliştirilen ve neredeyse tüm Sony cihazlarda kullanılması beklenen Playstation Now adlı bulut sistemi ile ilgili iyileştirme çalışmaları devam ediyor ve bu iyileştirme çalışmaları doğrultusunda Playstation Now'ın oyun açılış hızları artırılmış..
Sony tarafından geliştirilen ve neredeyse tüm Sony cihazlarda kullanılması beklenen Playstation Now adlı bulut sistemi ile ilgili iyileştirme çalışmaları devam ediyor ve bu iyileştirme çalışmaları doğrultusunda Playstation Now'ın oyun açılış hızları artırılmış.

Playstation Now adlı bu sistem sayesinde bugüne kadar çıkmış olan Playstation konsollarındaki oyunları Sony cihazlarınız üzerinden oynayabileceksiniz. Pek tabi bu cihazlara televizyon, tablet ve telefonlarda dahil. Bulut tabanlı çalışma mantığına sahip olan Playstation Now'ın emsalleri mevcut işin aslında. Onlive adlı sistem sayesinde pek çok bilgisayar oyununu yükleme yapmadan oynayabiliyorsunuz. Ancak tabi ki bunun için epeyce iyi bir intrenet bağlantısına sahip olmanız gerekiyor. Ülkemizde ki intrenet hızının pek iyi olmadığını varsayarsak bulut tabanlı oyunculuğu pek verimli kullanamayacağımızı söyleyebiliriz. Şu an için Sony tarafından seçilen kişiler tarafından beta testleri yapılan Playstation Now'ın oyun açılış hızlarında iyileştirilmeye gidilmiş. Buna göre mevcut oyunların açılış hızları şu şekilde olmuş :

Shadow of the Colossus - 46.72
WipeOut HD - 57.19
Dead Nation - 40.05
PixelJunk Monsters - 39.90
Shatter - 38.86
 Guacamelee! – 32.36
Disgaea 4 - 33.30 
Dead or Alive 5 – 36.55
Critter Crunch – 38.37
Matt Hazard: Blood Bath and Beyond – 35.81
Zeno Clash II – 35.62
Earth Defense Force: Insect Armageddon - 32.28
Puzzle Quest: Galactrix – 36.45
Rise of the Guardians – 35.12
Dead Island – 36.22
PAYDAY: The Heist – 37.03
Order Up!! – 35.66
Alien Rage – 39.27
Real Steel – 35.82

Playstation Now sisteminin şuan için beta aşamasında olduğunu düşünürsek bu sürelerin daha da azalacağını söyleyebiliriz. Ancak açılış sürelerinden ziyade oyunu oynarken yaşanacak olan lag veya gecikmelerin minimuma indirilmesi çok daha mantıklı bir hamle olacaktır. Sony bu sistemi 2014'ün üçüncü çeyreğinde öncelikle Amerika'da aktif edilecek. Daha sonrasında diğer bölgelerde de yavaş yavaş aktif olacak. Bu sistemi kullanabilmek için tavsiye edilen intrenet hızı 5 Mbps. Kısacası Playstation Now'ı ülkemizde kullanmak biraz zor olacak.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0