• Anasayfa
  • Oyun
  • PlayStation Oyuncuları, Ücretsiz İstedikleri Oyunları Oylayarak Seçecek

PlayStation Oyuncuları, Ücretsiz İstedikleri Oyunları Oylayarak Seçecek

1
0
0
0
0
Windows 10'un çıkması ile adından oldukça sık söz ettiren Xbox'a karşı atağa geçmek isteyen Sony, kullanıcılarının yüzünü güldürecek bir özelliği duyurdu.
Şu sıralar oyun konsolları içinde en fazla ön plana çıkan, adını en fazla duyuran şüphesiz Xbox. Bunun sebebini tahmin etmek ise pek zor değil; Windows 10. Microsoft, elini güçlendiren bu iki platformu birbirine çok daha fazla entegre etme adına önemli adımlar atıyor.

Bunun son örnekleri olarak Microsoft'tan gelen hamle, hem Xbox oyunlarını bilgisayarda, hem de bilgisayar oyunlarını Xbox'da oynamanıza imkan sağlamak üzerineydi. Şimdi ise bir atak da, Xbox'ın en büyük rakibi PlayStation'dan geliyor.

Sony'nin PlayStation Plus servisine abone olan PlayStation sahipleri her yıl atmıştan fazla ücretsiz oyun indirme hakkına sahip oluyor. Ancak Sony'nin yeni sistemi, kullanıcıları oldukça heyecanlandırabilir. ''Vote to Play (oynamak için oyla)'' sistemini duyuran Sony, artık abone olan kullanıcılara ücretsiz olarak edinmek istedikleri oyunu oylama hakkı sunacak.Sistem şu şekilde çalışacak; Sony, kendi seçtiği bazı oyunları PlayStation Plus abonelerine sunacak ve belli bir süre boyunca oyunlar oylamaya açık olacak. Süre sonunda aboneler tarafından en fazla oyu alana oyun, ücretsiz olarak sunulacak. Sony'nin bu yeni sistemi, kesin bir tarih verilmemiş olsa da kısa bir zaman içinde hem PlayStation 4 hem de PlayStation 3 için geçerli olacak.

Ancak şunu belirtmekte fayda var; sistem tıpkı Xbox'ın Gold üyelere sunduğu gibi ''aylık'' olarak çalışmayacak. Yani Sony yine kendi seçtiği oyunları ücretsiz olarak abonelere sunmaya devam edecek fakat, Vote to Play olayı, yılın belli dönemlerinde açılacak. Sony tarafından bu dönemlerin kesin tarihleri vb. bir detay henüz verilmiş değil.

Kaynak: The Verge
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0