• Anasayfa
  • Oyun
  • PlayStation Satışları Xbox One'ı İkiye Katladı!

PlayStation Satışları Xbox One'ı İkiye Katladı!

1
0
0
0
0
Yeni nesil konsollar olarak geçen PlayStation 4 ve Xbox One arasında 2015'ın ilk çeyreğindeki satış rakamlarına göre PS4, XBO'ı satış oranı olarak ikiye katladı!
Siyah ile beyaz, Galatasaray ile Fenerbahçe gibi birçok örneğini görebileceğimiz, oyunlarda ise Call of Duty ve Battlefield, FIFA ve PES arasında yaşanan çekişmeler sürekli dilimize dolanmıştır. (Apple ile Samsung da demek gerek) Mevzu bahis konsol olduğunda ise "Xbox mı PlayStation mı?" diye bir çekişme ortaya çıkar.

İlk çıktıklarından bu yana kıyasıya kapışan, her seferinde de PlayStation'ın burun farkı ile öne geçmekte. Şimdi ise 2015'in ilk çeyreği satış rakamlarına göre de PlayStation 4, Xbox One'a net bir şekilde fark attığını görmekteyiz. Hatta ikiye katlamış! Toplamda 3 Milyon PS4 satan Sony, Xbox One ve Xbox 360 satışlarını 1.4 Milyonda bırakan Microsoft'a selam çakmış bildiğiniz.Sonuç Microsoft ve Xbox severler açısından üzücü olabilir. Ancak dün yayınlanan Windows 10 ile beraber bu dengelerin değişebileceği de söylenmekte. Çünkü Win10 ile PC desteğini de alacak olan Xbox One, gelecek yenilikler ile beraber farkı kapatabilir. Peki geçer mi? Neden olmasın! Ancak tabii bunlar sadece beklenti. İlerleyen zamanlarda hep beraber göreceğiz.

Neden katladı peki? diye bir soru soracak olursak ülkemizdeki bariz bir örnekle durumu anlayabiliriz. Her şehrimizde mutlaka bulunan ve artık neredeyse her köşe başında olan PlayStation kafeleri düşünün. Şahsen ben Xbox cafe duydum ama hiç görmedim. Sebebi de budur yani. Aynı kapıya çıkacak. Ama Windows 10 dengeleri değiştirebilir mi bunu hep beraber göreceğiz.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0