• Anasayfa
  • Oyun
  • PlayStation'ın TV Servisi PS Vue Hizmete Açıldı

PlayStation'ın TV Servisi PS Vue Hizmete Açıldı

0
0
0
0
0
Sony Entertainment Network tarafından bugün yayınlanan yeni hizmet PlayStation Vue ile artık PlayStation 3 ve PlayStation 4 üzerinden TV izlemek mümkün oluyor.
Oyun konsolları konusunda en iddiali firmalardan olan Sony, firmanın Sony Entertainment Netrork bünyesi tarafından yeni nesil TV hizmeti olarak PlayStation Vue servisini başlattı.

Bugün start verilen bu hizmet ile isteyen kullanıcılar belli bir aylık ücret karşılığında cloud servisi üzerinden PlayStation 4 ve PlayStation 3 ile TV izleyebilecek.

Şu an için sadece Amerika'nın New York, Chicago ve Philadelphia şehirlerinde hizmete açıldı.Ülkemizde kullanılan Türk Telekom'un Tivibu hizmetine benzer bir içerik olarak örnek verebileceğimiz PlayStation Vue hizmeti, PS cihazları üzerinden birçok kanalı izleyebilmenizi sağlayacak.

Ayrıca yapılan anlaşmalar ile ülkemizdeki Digiturk, D-Smart ve Tivibu'da da bulunan takip edilen şovun eski bölümlerini de izleyebilmeye yarayan sistem bu 3 şehirden sonra gittikçe Amerika genelinde yaygınlaştırılması planlanıyor.Ayrıca kaydetme ve tekrar izleme gibi özellikleri de bulunan bu sistemde PlayStation Plus üyeliği de gerekmediğini belirtelim.

3 farklı paket olarak sunulan bu sistemde detayları şu şekilde sıralayabiliriz
 

 Access Paketi


Ücret: 50 Dolar
Kanal Sayısı: 50
Canlı Yayın Kanalları: CBS, CBS Plus, Cozi TV, Exitos, FOX, MyNetwork, NBC, Telemundo
Hizmetler: Animal Planet, BET, Bravo, Cartoon/Adult Swim, CBS, CMT, CNBC, CNN, Comedy Central, Destination America, Discovery Channel, Discovery Family, DIY, E!, Esquire, Food Network, Fox Business, Fox News Networks, FOX Sports 1, FOX Sports 2, FX, FXX, HGTV, HLN, Investigation Discovery, MSNBC, MTV, MTV2, Nat Geo, NBC Sports Network, Nick Jr., Nickelodeon, Nicktoons, OWN, Oxygen, Science, Spike, Syfy, TBS, TLC, TNT, TruTV, Travel Channel, TV Land, USA Network, VH1.


 

 Core Paketi


Access paketini içerir.

Fiyatı: 60 Dolar
Hizmetler: Access paketi + BTN, Golf Channel, TCM (Ayrıca, New York için: YES Network, Philadelphia için: Comcast SportsNet Philadelphia, Chicago için: Comcast SportsNet Chicago da ekleniyor)


 

 Elite Paketi


Access ve Core paketlerini içerir.

Fiyatı: 70 Dolar
Hizmetler: American Heroes, BET Gospel, Boomerang, Centric, Chiller, Cloo, CMT Pure Country, CNBC World, Cooking Channel, Discovery Fit & Health, FOX College Sports Atlantic, FOX College Sports Central, FOX College Sports Pacific, FXM, LOGO, MTV Hits, MTV Jams, mtvU, Nat Geo Wild, PALLADIA, Sprout, TeenNick, Universal, Velocity, VH1 Classic, VH1 Soul.
Bahsedildiği gibi sadece Amerika'da açık olan bu hizmet, şimdilik New York, Philadelphia ve Chicago için geçerli olduğu için bir nevi test aşaması olarak gösterilebilir. Daha sonra tüm Amerika'ya yayılması beklenen hizmetin Avrupa'ya veya diğer bölgelere açılıp açılmayacağı bilinmiyor. (Pek sanmıyorum)Ülkemizde kullanılma ihtimalinin neredeyse olmadığı bu hizmet bir ihtimal Amerikan kanallarını ve hizmetlerini takip etmek isteyen kullanıcılara yönelik başlatılabilir. Fakat hiç takip etmediği kanallar için 50 Dolar verenin de çok az olacağını düşündüğüm bu hizmetin benzerlerinin kullanılıyor olduğunu da düşünürsek açılması da pek bir etki yaratmayacaktır.

Yine de merak edenleriniz ve Amerika'dan bizi takip edenler için bu adres üzerinden detaylara bakarak bu hizmete sahip olabileceklerini de belirtmiş olalım.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0