• Anasayfa
  • Oyun
  • Playstation ve Xbox Serverları Saldırı Altında!

Playstation ve Xbox Serverları Saldırı Altında!

0
0
0
0
0
Playstation ve Xbox Serverları Saldırı Altında!
Playstation Network ve Xbox Live sunucuları saldırı sonucu devre dışı kaldı!
Günümüzün büyük iki oyun konsolu olan Playstation ve Xbox'ın sunucuları olan Playstation Network ve Xbox Live sunucuları yapılan saldırılar sonucunda devre dışı kaldı!

Yapılan saldırıyı Twitter üzerinden üstlenen Lizard Squad adlı hacker grubu sunucularım çökme durumunu birçok alaylı tweet ile üstlendi. Attıkları tweetleri retweet ve favoriye almalarını isteyen grup daha sonra PSN ve Xbox Live sunucularını kitleyerek Offline konumuna geçmesine neden oldu.

Yapılan bu saldırı ardından tekrar açılması için farklı farklı rt ve favori sayıları isteyen grubun alaycı tavrı anlaşılamadı. (Tamam hadi servis dışı bıraktın da bu dalga ne alaka aga.)

Sony ve Microsoft tarafından çalışmaların başlatıldığı ve en kısa sürede sorunun giderileceğine dair açıklama yapılsa da sorunun ne zaman çözüleceği belli değil. 
 

Aslında asıl merak edilen konu ise bu grubun aynı anda hem de dalga geçe geçe bu iki büyük şirketin konsol sunucularına rahatça müdahale edebilmesi. Yapılan saldırıda sadece sunucu çökme durumunun yaşanması ve herhangi bilgi açığı ortaya çıkmaması sevindirici. Aynı zamanda Microsoft ve Sony'nin bu konuda ders çıkartıp daha sağlam sunucular oluşturmaları bekleniyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0