• Anasayfa
  • Oyun
  • PlayStation VR ile Oynanabilecek En İyi 10 Oyun!

PlayStation VR ile Oynanabilecek En İyi 10 Oyun!

0
0
0
0
0
PlayStation VR ile oynayabileceğiniz, korkudan aksiyona farklı türlerdeki 10 oyun.
Sanal gerçeklik gözlüklerinin uyumlu olduğu oyun sayısının artmasıyla birlikte, oyunları çalıştırmak yani oyun oynamak için üretilmiş olan oyun konsolları, bu cihazları kendi sistemlerine ekleyebilmek adına bir yarışa giriştiler. Şu an oyun konsolu diyince aklımıza gelen iki isim var; PlayStation ve Xbox. Bu iki konsolun da kendilerine göre iyi ve kötü yanları bulunuyor bu nedenle ikisinden birisinin daha iyi olduğunu söylemek doğru olmazdı.

Sony'nin PlayStation başta olmak üzere tüm uyumlu cihazlarıyla birlikte kullanmayı planladığı sanal gerçeklik projesi olan Project Morpheus, tam anlamıyla "öldü". Proje artık yeni bir isme ve daha küçük kapsamlı bir odak noktasına sahip; PlayStation VR. İsminden de anlayabileceğiniz gibi bu sanal gerçeklik gözlüğü, PlayStation'da bulunan oyunları oynamak için üretildi. Çok fazla oyun seçeneğiniz olmasa da bu oyunlar arasında bulunan ve içeriğiyle oldukça beğendiğimiz 10 sanal gereçeklik oyununu, büyüyen sanal gerçeklik sektörü meraklıları için sıraladık.
 

 BattlezoneGelişmiş görüntü kalitesine sahip olduğunu söyleyemesekte bu oyun, en az 1980'lerde Atari'lerde oynadığımız orijinal oyunu kadar eğlenceli. Aynı zamanda bu oyunun sanal gerçeklik platformunun ilk oyunu olduğunu da belirtmekte fayda var.
 

 The Playroom VRİçinde birçok oyunun bulunduğu yeni nesil mobil oyunlara benzeyen bu oyunun ana teması, şirin robot hayvanların bulunduğu bir evrende onlarla istediğinizi yapmak. Buna oyunlar oynamak, onları giydirmek, spora veya yüzmeye götürmek de dahil.
 

 The London HeistPlayStation oyuncularının oldukça seveceğini düşündüğüm bu oyunda bir soygun olayının içerisindesiniz. Kullandığınız araçtan ateş edebileceğiniz ve aracı kullanabileceğiniz bu oyun, zor bir kontrol sistemine sahip olsa da ileride karşılaşacağımız sanal gerçeklik gözlükleriyle oynanan silah oyunlarının atası sayılabilir.
 

 Dreams

E3 2015 etkinliğinde demosu tanıtılan bu oyunun çalışma prensibi hakkında çok bilgi yok. Bilinen birkaç şeyden birisi, oyuncuların sanal gerçeklik gözlüklerini de kullanacağı bir takım cihazla (hareket sensörü, mikrofon gibi) kendi rüya evrenlerini yaratacağı veya internet üzerinden başka kullanıcıların rüyalarına girebilecekleri.
 

 Eve ValkyrieEve Valkyrie uzay savaşı sırasında bir uzay gemisi pilotunu canlandırdığınız bir oyun. Bu oyun, aslında PlayStation VR için özel olarak yapılmış oyunlardan birisi değil. Oyun ilk olarak Oculus Rift'te oynanabilmesi için geliştirilmişti. Oyunun gelecek seneye PlayStation platformuna gelmesi bekleniyor. Bu kadar gecikmesinin nedeni ise şu ana kadar karşılaştığımız en iyi grafiklere sahip olan sanal gerçeklik oyunu olması.
 

 The DeepThe Deep'in tam anlamıyla bir oyun olduğunu söyleyemeyiz fakat belki bir sanal gerçeklik videosu sayılabilir. Videoda suya demir kafeste inen bir dalgıçsınız. Siz suya indiğiniz sırada etrafınızda köpekbalıkları belirmeye başlıyor. Ansızın saldıran bu balıkların, kafes kırılmadığı halde sizi bu konuda endişelendireceğine garanti veririm.

Ayrıca IFA 2015 etkinliğinde The Deep'i deneyimlediğimiz videomuzu da buradan izleyebilirsiniz;
 

 Super HypercubeSuper Hypercube'u anlatmak için sadece birkaç kelimeden oluşan bir cümlenin yeterli olabileceğini düşünüyorum; üç boyutlu tetris.
 

 RIGS: Mechanized Combat LeagueRIGS: Mechanized Combat League, listemizde bulunan en farklı oyunlardan birisi çünkü bu oyun, içinde silahların bulunduğu, robotlarla oynanan bir spor oyunu. Oyundaki amacınız karşı takımın koruduğu alanlara iniş yapabilmek. Karşı takımın amacı ise siz o bölgeye iniş yapamadan sizi vurarak durdurmak. Farklı olmasına rağmen oldukça eğlenceli bir konu.
 

 The Castle The Castle'ın konusu oldukça kısıtlı olmasına rağmen son derece eğlenceli ve popüler bir oyun. Jimmy Fallon adlı talkshow sunucusunun programında oyuncu Channing Tatum'un oynamasıyla tanınan bu oyunda bir kaledeki askersiniz. Kalede bulunan okları kullanarak hedefleri vurabiliyor, etrafta bulunan aletlerle dövüş pratiği yapabiliyorsunuz. Ve yeterli pratiğin sonra kaleye saldıran ejderhayla dövüşmek zorundasınız.
 

 The KitchenListemizdeki son ve büyük ara farkla en korkunç oyun. Resident Evil serisiyle aynı yapımcılara sahip olan Kitchen, ünlü gerilim oyununun yapımcılarının performanslarını en üst düzeyde kullandıkları korku oyunlarından birisi olmayı başarmış. Öncelikle oyuna başladığınız mutfaktan, sonra da evden kaçmaya çalıştığını bu oyun, sanal gerçeklik oyunlarının arasında zirveye oynayabilecek kaliteye sahip.

PlayStation VR'ın son çıkış tarihinin 2016 yılının ortaları olacağı tahmin ediliyor. Şimdiki durumuna bakılırsa sanal gerçeklik gözlüğünün oldukça sevileceği kesin.

Kaynak: TechRadar 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0