• Anasayfa
  • Oyun
  • Pokemon Go Birkaç Gün İçinde Resmi Olarak Geliyor

Pokemon Go Birkaç Gün İçinde Resmi Olarak Geliyor

0
0
0
0
0
Sadece çok kısa bir süre içinde tüm dünyayı saran çılgınlık Pokemon Go sonunda resmi olarak Avrupa ve Asya ülkeleri için de yayınlanacak.
Sadece bir hafta gibi kısa sürede birçok olaylara neden olan, herkesin adeta bağımlısı olduğu ve deliler gibi oynadığı Pokemon Go her ne kadar çok fazla oynansa da çoğu ülkede resmi olarak yayınlanmamıştı.

Aslında Pokemon Go ilk olarak sadece kısıtlı ülkeler için deneme amaçlı yayınlanmıştı ancak tüm dünya genelinde oyunun duyulmasıyla birlikte Android kullanıcıları oyunu ".apk" formatında yüklerken iOS kullanıcıları deli gibi ülke değiştirdi. Hatta geçtiğimiz günlerde bu yoğunluğu Pokemon Go sunucularının kaldıramadığını ve uzun süre boyunca çöktüğünü sizlere aktarmıştık.Pokemon Go geliştiricileri kısa sürede durumun farkına vararak sunucuları genişlettiler ve ilgiyi görünce oyunu diğer ülkelere yayınlamak için planladıkları süreci hızlandırdılar. The Wall Street Journal'ın yaptığı açıklamaya göre Pokemon Go oyunu sadece birkaç gün içinde Avrupa ve Asya pazarındaki oyuncularla resmi olarak buluşacak. Henüz Türkiye'nin yayınlanacak ülkelerden biri olup olmadığını bilmiyoruz ancak ülkemizdeki yoğun ilgiye bakılırsa çok büyük ihtimalle oyun Türkiye için de hemen yayınlanacaktır.
 

 Resmi olarak yayınlanması neleri değiştirecek?

Birçoğunuz "Zaten oyunu yükledik oynuyoruz, resmi olarak yayınlanınca ne değişecek ki?" diye düşünüyor olabilir. Her şeyden önce oyun resmi olarak yayınlandığında oyuna gelen güncellemeleri uygulama marketi (Play Store ya da App Store) üzerinden yükleyebileceğiz. Ayrıca oyun içi satın alma yapmak isteyen kullanıcılar resmi olarak yayınlanan ülkelerde satın alma yapamadıkları için oyun resmi olarak yayınlandığında çeşitli oyun içi ürünler satın alabilecek.

Tabii bu haber aslında iOS kullanıcılarını sevindiriyor. Android kullanıcıları basit bir şekilde ".apk" dosyasını kurarak oyunu yükleyebilse de Apple kullanıcılarının ülke değişimi yapmaları hatta bazılarının yeni bir Apple ID oluşturmaları gerekiyordu. Artık kendilerini yormadan henüz indirmeyen iOS kullanıcıları Pokemon Go'yu indirebilecek. :)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0