• Anasayfa
  • Oyun
  • Pokemon Go'da Hile Yapanlara Uygulanan Ceza Belli Oldu

Pokemon Go'da Hile Yapanlara Uygulanan Ceza Belli Oldu

1
0
0
0
0
Hatırlayacak olursanız bir süredir Pokemon Go'da sahte konum hilesi gibi birkaç hile ortaya çıkmıştı. Oyunda hile yapan kullanıcılara uygulanan cezalar belli oldu.
Bir süredir Pokemon Go'da kullanıcıların sahte konum uygulamalarıyla yerlerinden kalkmadan istedikleri yerde gibi kendilerini gösterip oradaki pokemonları yakalayabiliyordu. Kısa süre sonra durumun farkına varan oyunun yapımcı şirketi Niantic, bu hileyi yapan kullanıcılara çeşitli yaptırımlar uygulamıştı.

Bir Reddit üyesinin uzun uğraşları sonucu yapımcı şirketin Pokemon Go'da hile yapan kullanıcılara uyduladığı cezanın detayları ortaya çıktı. Paylaşılan bilgiye göre sahte konum yaratarak diğer bölgelerdeki pokemonları yakalamaya çalışan kullanıcılar 2-3 saat boyunca oyunda etkisiz hale geliyor ancak ilk aşamada hesaplar tamamen oyundan engellenmiyor. (Bu duruma rağmen bazı kişiler hile yaptıklarında tamamen hesaplarına erişim engeli geldiğini söylüyor)


 

 Ceza alan oyuncular etkisiz eleman oluyor

Kullanıcılar ceza aldıkları süre içerisinde oyuna giriş yapabiliyorlar ancak bir pokemon yakalamaya çalıştıklarında attıkları Poke toplar boşa gidiyor. Bunun yanı sıra GYM'de savaşlara katılamıyorlar ya da GYM'i ele geçiremiyorlar. Açıkçası oyun hilesi yapan kullanıcılara hesaba süreli ya da tamamen erişim engeli yerine böyle amatör bir yaptırım uygulanması oyun henüz beta aşamasında olduğu için ceza sistemi geliştirilmediğini, yapımcı şirketin geçici bir yöntem olarak bu yöntemi tercih ettiğini akıllara getiriyor.

Oyun tam sürüm olarak yayınlandığında mutlaka kullanıcı cezalarıyla ilgili bir açıklama mutlaka gelecektir ancak oyunda hile yaptığınızda her şekilde yaptırımla karışlacağınızı unutmayın.  (Zaten tekrardan insanların sosyalleşmesi ve dolaşması için böyle bir oyun ortaya çıkmışken hilesi olmaması oyuncular için daha faydalı olacaktır.)
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0