• Anasayfa
  • Oyun
  • Pokemon GO'dan Oynanış Detayları ve Yeni Görseller

Pokemon GO'dan Oynanış Detayları ve Yeni Görseller

0
0
0
0
0
Hem mobil cihaz oyunlarını hem de çocukluğumuzun efsanesi Pokemon'u sevenlerin merakla beklediği mobil oyun Pokemon GO'dan yeni bilgiler gelmeye devam ediyor.
Kısa bir süre önce oynanış videosu sızdırılan Pokemon GO ile alakalı yeni oynanış detayları ve daha önce hiç görmediğiniz ekran görselleri de paylaşılmış durumda.

Bugün hakkında özel bir basın bildirgesi yayınlanan oyunun oynanışı ile alakalı bilgiler de bu bildire yer aldı. Bu bilgilere göre oyundaki Pokemonlar, gerçek dünyada dahil oldukları Pokemon sınıflarına göre yer alacak. Şöyle bir örnek ile açıklayalım; örneği su Pokemonları göl, nehir, deniz ve okyanus gibi yerlerin yakınında olacak.Oyunu oynayan kullanıcılar bir Pokemon'a yakın olduklarında telefonları titreşim ile bildirim verecek ve kullanıcı telefonunu Poke Ball fırlatmak için kullanarak Pokemon'u yakalayacak. Tabi sadece olay bununla sınırlı değil. Oyunun geliştiricisi Niantic Inc. çeşitli özel itemleri de oyun içinde kullanıcılara sunacak.

PokeStops diye adlandırılan bu itemlerin özelliği ise, gerçek dünyada çok daha spesifik yerlerde bulunacak olması (sanat müzeleri, tarihi savaş alanları, abideler vb). Tabi oyunda amaç yakaladığınız Pokemonları geliştirmek. Yani oyuncular bir nevi Pokemon antrenörü olacak. Durum böyle olunca da her oyuncunun belli antrenörlük seviyesi bulunacak. Bu seviye yükseldikçe yakalayabileceğiniz Pokemon tiplerinin de sayısı artacak.Ayrıca oyuncuların katılacağı 3 farklı takım klasmanı olacak. Bu takımdaki oyuncular birbirleri ile de takım mücadelesi içine girebilecek. Yani uzun lafın kısası Pokemon Go bizlere mükemmel bir interaktif mobil oyun deneyimi sunacak diyebiliriz.

Hem iOS hem de Android platforma yıl içinde sunulacak oyunun henüz kesin tarihini bilemiyoruz.

Kaynak: Techbuffalo
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0