• Anasayfa
  • Oyun
  • Gerçekten Pokemon Yakalayabileceğiniz Bu Mobil Oyun, Sizi Hayattan Koparabilir

Gerçekten Pokemon Yakalayabileceğiniz Bu Mobil Oyun, Sizi Hayattan Koparabilir

3
1
0
0
0
İzlediniz mi bilmiyorum; ama ben sanıyorum ki orta okuldaydım, Pokemonlar, henüz çocukların kendini Pidgeotto sanıp camdan atmalarına vesile olmamıştı ve Pokedex, akıllı telefonun sadece hayalini kurdurabiliyordu.
Yıllar geçti, akıllı telefonlarımız her işi yapar ve çeşitli uygulamalarla hayatımızı kolaylaştırır oldu. Ben ve benim gibiler için ise hala “gotta catch ‘em all” hayatımızın mottosu idi.

… ve nihayet, belki benimle birlikte akıllı telefonun bir Pokedex’e dönüşmesini isteyenlerin talebi dikkate alınmış, uygulama mağazalarında çeşitli Pokedex uygulamaları yerini almıştı; ancak hala yeterli imkan sunmuyor, bize bir cep kitapçığından fazlasını vaad etmiyorlardı. Ta ki; Pokemon Go’nun aşağıda izleyebileceğiniz tanıtım videosunu görene kadar.

Şehrinizde ya da ormanlık bir alanda dolanırken siz de bir Bulbasaur ya da Squirtle yakalamak istediniz mi? Ya da belinizde taşıdığınız poke topunuzla Charmander’ınızı salıp karşınızda beliren vahşi bir Scyther’ı yenip minik ejderinizin Charmeleon’a evrilişini gururla seyretmeyi düşlemediniz mi?
İşte Pokemon Go isimli oyun size tüm bunları sunacak.

Oyuncuların yakaladıkları pokemonları takas etmesine de izin veren oyun, sizi gerçek mekanlarda, gerçek sokaklarda dolaştırıp rastgele beliren kurgusal yaratıklarınızı yakalamanızı sağlıyor.

Daha önceki Pokemon oyunlarının geliştirilmesine katkıda bulunmuş olan Junichi Masuda, Pokemon Go’nun da gelişim sürecinde epey yardımcı olmuş.

AppStore ve GooglePlay’de 2016 yılında ücretsiz olarak indirime sunulacak olan Pokemon Go, ücretsiz olmasının yanı sıra oyun içi satın alma seçenekleri sunacak ki; çocukluk anılarımız düşünüldüğünde bu satın almaların götürdüğünden çok daha fazla anlam ifade edeceğine inanıyorum.
3
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
1
0
0
0