Pokemon Go'nun Sunucuları Çöktü!

0
0
0
0
0
Yaklaşık birkaç gün önce yayınlanan ve herkesin deli gibi oynadığı Pokemon Go oyununun sunucuları toplamda iki kez çöktü.

Sadece birkaç gün içinde onlarca ülkede adeta bir çılgınlık haline gelen Pokemon Go oyunu yoğun ilgiye dayanamıyor. Şirketin beklediğinden fazla ilgi gören Pokemon Go oyununun sunucuları bu kadar yoğun oyuncuya dayanamadı. Oyunun sunucuları 1 gün içinde iki kez çöktü ve birkaç saat boyunca şirket bu sorunu gideremedi.

Arttırılmış gerçeklikle AVM'lerde, parklarda hatta devlete ait binalarda bile pokemonları avladığınız eğlenceli oyun Pokemon Go ilk deneme sürümü olarak bazı ülke ve bölgeler için yayınlanmıştı. Şirket doğal olarak sunucularını oyunun resmi olarak yayınlandığı ülkeler için ayarlamış olacak ki yayınlanmayan ülkelerde de oyun ".apk" formatında birçok Android kullanıcısı tarafından kurulunca oyunun sunucuları yoğun kitleyi kaldıramadı.
 


Elbette böyle bir oyunu yapan geliştirici oyunu resmi olarak yayınlamasalar da .apk olarak birçok kişi tarafından indirileceğini bilecektir ancak bu payı da hesaba kattıkları halde oyunun bir çılgınlık haline gelmesi şirketin işini zorlaştırdı. Servis sağlayıcı şirket kısa sürede Pokemon Go'nun sunucularını genişleterek oyunun tekrar oynanabilmesini sağladı.

Bu arada hala Pokemon Go'yu yüklemediyseniz bu bağlantıdan oyunu Android cihazlarınıza ".apk" olarak yükleyebilirsiniz.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0