• Anasayfa
  • Oyun
  • Pokemon GO Oynarken Nasıl Batarya Tasarrufu Yapılır?

Pokemon GO Oynarken Nasıl Batarya Tasarrufu Yapılır?

0
0
0
0
0
Tüm dünya şu anda Pokemon GO aşağı, Pokemon GO yukarı diye koşuştururken biz de sizlere oyunda nasıl bataryanızdan tasarruf sağlayacağızı anlatıyoruz.
Bizim bile haberlerini girmekten gına getiren Pokemon GO, daha tam olarak yayınlanmadan bile bu kadar çok kitleye erişmesiyle rekor kırmış olabilir. Şu anda Pokestop ve Gym mekanlarına giden, sahilde, ormanda ve şehirde fellik fellik pokemon arayan millet arttıkça klasik bir telefon sorunu da ortaya çıkıyor. Evet, batarya.

Zaten birçok sosyal medya uygulaması ve bazı oyunlardan günü zor kurtardığımız telefonlarımızda pokemon arayacağız diye oyunu açık tutunca batarya da nanay oluyor elbet. Bari biz de dedik ki Pokemon GO oynarken batarya tasarrufu nasıl yapacağınızı anlatalım, siz de en azından "Şarjım bitiyor ama karşıda Pikaçu var onu kaçırmayayım" derdine düşmeyin.

 

 1) Güç Tasarruf Modu'nda Kullanmak
Pokemon GO oynarken güç tasarrufu yapabilmenizin en güzel yolu oyunun dahili güç tasarruf modunu kullanmak. Sürekli yenileme hızını düşürerek hem daha stabil bir oyun hem de daha az batarya harcayacak olan Pokemon GO, size bildirim göndermeye ya da bir pokemonun yakınlarında takılırken bilgi vermeye devam edebiliyor. Sadece yenileme hızının bile düşmesi bataryası küçük olan telefonlarda ciddi katkı sağlayabilir.
 

 2) AR (Augmented Reality) Modunu Kapatmak
Pokemon GO'yu güzel kılan bu arttırılmış gerçeklik modu, yani AR'yi kapatmak ciddi manada batarya tasarrufu sağlayacaktır. Ekstradan kamerayı kullanmak yerine hem pokemonları daha rahat yakalayabileceğinizi hem de olmadık insanın ya da bölgenin oradaki pokemon için elinizde kamera ile dolaşma durumunda kalmayacağınız için bir taşla 3-5 kuş birden yakalayabilirsiniz.
 

 3) Telefon Parlaklığını Azaltmak!
Pokemon GO oynamak için genellikle dışarıda dolaşmanız gerekecek elbet. Haliyle telefonunuzun parlaklık ayarını otomatik yapıyorsanız dışarda %100 olarak cayır cayır parlayan bir ekran sizin batarya düşmanınız olacak. Bu sebeple oyun sırasında dışarıdayken otomatik yerine sizin için yeterli parlaklığa azaltmanız yeterli olacak. %5-%10 bile parlaklık azaltmak genel manada oldukça batarya tasarrufu demek.
 

 4) Taşınabilir Şarj Cihazı (Powerbank) Kullanmak
Madem oynayacaksınız, bataryanızın bitmemesini istiyorsanız bir taşınabilir şarj cihazı almak mantıklı olacaktır. Böylece alacağınız kapasite büyük ise hem %100 parlaklıkta, hem güç tasarrufuna vs gerek kalmadan kafanız rahat oynayabilirsiniz. Tabii geceleri cihazı şarj etmeyi unutmamak koşulu ile. Hatta şimdi viral gibi gelebilir size ama, buradaki bağlantı üzerinden TeknoStore'da bulunan powerbank çeşitlerimize bakıp dilediğinizi satın alabilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0