Cinnet Getiren Adam Evinin Önündeki Pokemon GO Oyuncusuna Ateş Açtı!

0
0
0
0
0
Pokemon GO oyunun neden olduğu olaylar giderek çeşitleniyor. Ceset bulma, trafik kazası, çukura düşme derken bu da oldu ve Pokemon GO yüzünden bir kişi silahlı saldırıya uğradı.
Pokemon GO oyununun neden olduğu tuhaf olaylara bir yenisi daha eklendi. Oyun nedeniyle trafik kazası yapana, su birikintisine düşene, ceset bulana rastlamıştık ama silahına sarılanı ilk kez görüyoruz. kotaku.com sitesinin haberine göre, Floridalı bir adamın evinin önüne park eden aracın içinde Pokemon GO oynayan iki gence ateş ettiği iddia edildi.

 Olay Nasıl Gelişti?

İsmi açıklanmayan ev sahibi polise verdiği ifadede, gece yarısından sonra 1.30’da evinin önünde bir gürültü duyduğunu ve bunun üzerine silahına sarılarak dışarı çıktığını, fren lambaları yanan aracın içindekileri hırsız sandığını belirtiyor. Hızla hareket eden aracın arkasından ateş ettiğini söyleyen adam ardından polisi aradığını ifade ediyor.

 Gençlere Göre Yaşananlar Biraz Farklı

Olayın diğer tarafındaki 16 ve 19 yaşındaki iki genç ise bu ifadeye katılmıyor. Araçtaki gençler Pokemon GO oynadıkları sırada “Onu yakaladınız mı?” şeklinde bir ses duyduklarını ve cevap verdikleri sırada silah sesi duyduklarını ve hızla oradan uzaklaştıklarını belirtiyor. Neyse ki olayda bir can kaybı yok ama ateşlenen silahtan çıkan kurşunlar arabaya zarar vermiş. Olay, Pokemon GO oynarken neden dikkatli olmamız gerektiğine verilebilecek güzel örneklerden birisi. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0