• Anasayfa
  • Oyun
  • Pokemon GO, Bir Türk'ün Gözaltına Alınmasına Sebep Oldu!

Pokemon GO Uğruna Emniyet'e Dalan Türk Kullanıcı Gözaltına Alındı!

0
0
0
0
0
Her yerde kameranızı açıp Pokemon aramaya hunharca devam ettiğimiz Pokemon GO, bu sefer Türkiye'de bir kişinin gözaltına alınmasına yol açtı.
Kesinlikle farketmişsinizdir, şu anda dünya genelinde ciddi manada bir Pokemon GO salgınlığı var. Milletin birçok yerde elinde telefonunun kamerası açık bir şekilde Pokemon yakalamaya çalıştığı oyun şimdiye kadar bir YouTuber'ın vurulmasına sebep olabilecekken (ilgili haber) aynı zamanda bir kızın da Pokemon bulacağım derken ceset bulmasına yol açmıştı. (ilgili haber)

Şimdi ise oldukça yakınımızdan, Türkiye'de yaşanan olayda Ekşisözlük'ten zasch adlı kullanıcının da gözaltına alınmasına sebep oldu.Kullanıcının anlattığına göre arkadaşı ile İstanbul, Nişantaşı'ndaki The House Cafe'de buluşan bu eleman, ardından arkadaşının Pokemon GO için ava çıkma iknasını kabul etmiş. Ardından gereken Pokestop'ın oyunda otomatik olarak Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amirliği olması sebebiyle "Koca adamı içeri mi alacaklar sanki" diyerek emniyetin oralarda dolaşan genç, tam da kapıda nöbet tutan polisin yanında Zubat'ın çıkmasıyla telefonu AR modundayken birkaç poketopu sallayarak Zubat'ı yakalamaya çalışmış.Tabii son dönemlerde yaşanan terör olayları nedeniyle zaten alarmda olan emniyet güçleri, "Bu adam karakolun fotoğrafını mı çekiyor?" diyerek içeri gözaltına alarak sorguya çekmişler. "Abi Pokemon yakalıyordum" demek de haliyle bu oyundan bihaber olan memurlar için saçma sapan bir bahane gibi gelmiş. Ancak sonunda ikna eden genç paçayı kurtarıp oradan ayrılmış.

Sonuç olarak oyunun gazına gelip öyle sıkıntı çıkabilecek yerlerde AR modunda takılmayınız efendim. AR modunu kapatırsanız zaten daha rahat bir pokemon yakalayacağınız aklınıza küpe olsun. Yoksa bu "Fotoğraf mı çekiyor" olayından kız kavgaları, "Sen beni mi çekiyorsun lan?!" benzeri sebeplerden dayak yemeler ve hatta yukarıdaki kardeşimizin de yaşadığı gözaltı durumları olabilir. Aman dikkat edin..
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0