Sanal Müzik Oyunu: Popmundo

0
0
0
0
0
Popmundo bir çeşit role play (rol yapma) oyunudur. Karmaşık bir dünyanın içine elinde hayallerinden başka bir şey olmayan sıradan bir insan olarak başlarsınız. 
Popmundo bir çeşit role play (rol yapma) oyunudur. Karmaşık bir dünyanın içine elinde hayallerinden başka bir şey olmayan sıradan bir insan olarak başlarsınız. Sadece karakteriniz ana özelliklerini seçebilirsiniz. Bunlara örnek vermek gerekirse; adı, soy adı, ikamet edeceği şehir, ilerleyeceği müzik türü (Rock, Heavy Metal vs.), geçmişine dair bir kaç küçük kesit gibi. Bunlar daha sonra istekler doğrultusunda değiştirilebilir olsa bile, karakteriniz ana yapısını oluşturmakta büyük bir rol üstlenirler.

Oyunun temeli müzik olarak gözükse de çok geniş bir kesime hitap ediyor. Bu oyunda aklınıza gelebilecek bütün mevkilerde bizim gibi oyuncular var. Şehrin valisi, emniyet müdürü, polisi, yargıcı, doktoru gibi bütün meslekleri biz oyuncular üstleniyor. Hatta şehirde bulunan restoran, bar, otel, spor salonu gibi işletilen mekanlar bile, biz oyuncuların sahip olduğu şirketler tarafından kontrol ediliyor. Oyundayken birden bir eşyanız çalınmış ya da bir mekanın kundaklandığını görürseniz emin olun bunu yapanda sizin bizim gibi bir oyuncudur.

Oyunun gerçekçiliğini bu örnekle size daha iyi anlatayım. Bundan uzun bir zaman önce bir şehirde seçimle başa gelen bir valinin şehrin parasını kendi hesabına geçirdiği tespit edildi ve kendisine dava açıldı. Fakat yargıç valiyi serbest bıraktı. Bunun üstüne halk şehirde bir  ayaklanma çıkardı. Polisleri müdahalesi yetmedi. Yönetime el koyan halk valiyi baştan indirdi. Vali ve yandaşları yolsuzluktan mahkemeye çıktılar. Yüksek mahkemeden atanan bir yargıç ise bu arkadaşları hapse postaladı. Nasıl ama?

 Oyunun Ana Yapısı Nasıl?Oyunun genel duruşu yukarıda resim gibidir. Başta çok karışık gelmiş olabilir. Fakat bu kadar kapsamlı bir oyun için gayet başarılı bir şekilde optimize edilmiş bana kalırsa. Bir çok oyunda karşımıza çıkan başarılar, karakter özellikleri, eşyalar, sahip olduğun para, yetenekler, sıralamalar gibi ana etmenler bu oyunda da mevcut. 

 Puanlar

Oyunlardaki "achievement" ya da "mission" kısımlarını hatırlıyor musunuz? Özellikle mobil oyunda. Hani oyunda bir şeyler başarınca oradan ödüllerimizi topluyorduk. Fakat bu olay Popmundo'da daha farklı işliyor. Oyundaki tüm mesleklerin ve mevkilerin ayrı ayrı başarısı var. Atıyorum siz doktorsunuz; o zaman 1-100-1000 hasta iyileştirdim gibi başarılar var. Ya da bir polissiniz; 1-100-1000 suçlu tutukladım başarıları var. Mesleklerin haricinde ana karakterin alabileceği eğlenceli başarılar da var. Kazandığınız başarılara göre global sıralama da sıralanıyorsunuz.Sıralamalardan da göreceksiniz ki oyundaki tüm dallar ayrı ayrı sıralamış durumda. Herkesin kendin göre hedefleri ve hayalleri var yani. Sınırı olmayan bir dünya burası. Popmundo'yu diğer online oyunlardan oyundan ayıran en güzel özeliliği bu. Sen oyuna göre değilde oyun sana önce şekil alıyor.

Bu oyunun özgürlüğü tatmanızı kesinlikle tavsiye ediyorum. Kopamayacağınıza eminim.
 

 Vip ve Kredi

Oyunun oynanışı tamamen ücretsiz. Fakat her oyundaki gibi kolaylıklar sağlayan 2 özelliği var. Vip oyunlardaki Premium krediyi ise oyunlarda parayla satın aldığım gem gibi düşünebiliriz. Çoğu oyuna göre oldukça ucuz. Hani yıllık bir VİP almak isterseniz 50 liraya karşılık geliyor. Ama bu oyunda neredeyse hiç bir oyunda olmayan bir özellik daha var. Bu özellikleri oyun parası karşılığı satın alabiliyorsunuz. Ve bu legal bir şekilde işliyor. Çek sistemi var. Bir oyunca kredisiyle VİP çeki alıyor ve size satıyor. Siz bunu kullanınca VİP almış oluyorsunuz. Eğer başarılı bir oyun yaşamı izliyorsanız oyunu beleşe getiriyorsunuz. Adamlar daha ne yapsın?
 

 Ben kimim?

Karakter ismimi yukarıda okumuşsunuz. Ben Jacob Black. Popmundo'da 2 yıl kadar globalde 1. sırada yer alırken şuan bir İspanyol tarafından tahtımdan indirildim  (Ahh şu İspanyollar her yerdeler ). Neyse ki hala Türkiye üzerinden 1.'yim. Fakat aramızda çok az fark var. Eğer sizde yardım ederseniz bu farkı kapatabiliriz.

Bu bahsettiğim ana karakter başarılarından biride arkadaşlarınıza oyunu davet edince elde ettiğiniz bir başarı. Kesinlikle maddi bir kazancım olmayacaktır. Size aşağıda verdiğim linkten kayıt olursanız size elimden geldiğinde yardım ederim. Sizde beni üst sıraya taşınmamı sağlarsınız. Ve bayrağımız sonsuza dek göklerde dalgalanır. (Çok gaza geldim sanırım)

Ayrıca sorularınız varsa, yorum olarak buradan yazarsınız ve onları da cevaplarım.

Kayıt Linki : http://www.popmundo.com/Popmundo.aspx/Invite/1023850

Emin Gör
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0