• Anasayfa
  • Oyun
  • Project Morpheus'un Resmi Adı "PlayStation VR" Oldu!

Project Morpheus'un Resmi Adı "PlayStation VR" Oldu!

0
0
0
0
0
Sizlere IFA 2015 fuarı kapsamında deneyimlereyek görüşlerimizi ilettiğimiz Sony'nin sanal gerçeklik gözlüğü Project Morpheus'un resmi adı "PlayStation VR" olarak açıklandı!
Oculus ile başlayan ve Google Cardboard, HTC Vive, Samsung Gear VR, Microsoft HoloLens ve Google Glass gibi birçok farklı halleri çıkan sanal gerçeklik deneyimine son katılan da Sony olmuştu. PlayStation 4 oyuncuları için geliştirilen bu sanal gerçeklik gözlüğü geliştirilme aşamasındayken "Project Morpheus" olarak adlandırılmaktaydı. Bizim de Berlin'deki IFA 2015 fuarındaki Sony standında test edip deneyimleme şansı bulduğumuz Project Morpheus oldukça iyi bir deneyim sunmasıyla Lütfi Karaca'yı ve beni oldukça etkilemişti.

Şimdi ise Sony tarafından Tokyo Game Show'da yapılan ufak bir lansman ile yeni ve resmi adına kavuşan Project Morpheus artık PlayStation VR olarak adlandırılacak.



5.7 inçlik Full HD OLED ekranı, 120fps yüksek hızı ile blur dediğimiz o boğuk görüntüye izin vermeyen PlayStation VR, sabit bir noktaya bakarken 100 derece görüş açısına ve hareket olarak tamı tamına 360 derecelik görüşe sahip. 2016 yılıyla beraber satışa çıkacak olan PlayStation VR için şu anda herhangi bir fiyat bilgisi bulunmuyor. Ancak ucuz olmayacağı da açık.

Bakalım PlayStation VR, PS4'e özel olmasıyla diğer rakiplerine nazaran ne gibi bir ilgi görecek, asıl merak konusu da bu olacak diye düşünüyorum.
 

Aşağıdan da PlayStation VR deneyimlerimizi ve nasıl olduğunu görebilirsiniz.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0