• Anasayfa
  • Oyun
  • PS4 Oyunlarını PC'nizde Oynamanızı Sağlayacak Uygulama: Remote Play

PS4 Oyunlarını PC'nizde Oynamanızı Sağlayacak Uygulama: Remote Play

4
0
0
0
0
PS4 Oyunlarını PC'nizde Oynamanızı Sağlayacak Uygulama: Remote Play
PS4 sahiplerine sevinç çığlıkları attırabilecek bir masaüstü uygulaması bu hafta görücüye çıkıyor.
PlayStation 4 oyunlarını bir diğer Sony ürünü Vita ile oynayabilmek güzel bir özellik. Ancak, aynı oyunları fare, klavye yani kısacası bilgisayarınız ile oynadığınızı düşünün.

Sanıyoruz hem PS4 hem de iyi bir PC sahibi olanların en büyük hayallerinden biri budur. Fakat bu durum artık hayal olmaktan çıkacak. Zira bağımsız uygulama geliştiricisi Twisted, bilgisayarlar için resmi olmayan ''Remote Play'' adlı bir uygulamayı bu hafta tanıtmayı planlıyor. 

Uygulama sayesinde PS4'deki görüntü bilgisayara aktarılıyor ve gerek menü arayüzünde gerekse oyunun kendisinde klavye ve fareyi tam fonksiyonlu olarak kullanıyorsunuz. Hatta oyuna göre klavye tuşlarını istediğiniz şekilde ayarlama imkanı bile sunulmakta. 
 

Bu uygulama her ne kadar Sony tarafından üretilmemiş olsa da, PS4 satışlarına ufak bir katkısı olabilir. Zira PS4'ün en büyük rakibi Xbox One, benzer özelliği, yani konsoldaki oyunları PC'de oynamayı Windows 10 için sunmuş durumdaydı. Bu da pek çok PC kullanıcısını Xbox One'a itiyordu. Şimdi böyle bir uygulamanın devreye girecek olması ise bazı kullanıcıların tercihlerini PS4'ten yana yapmasını sağlayabilir.
 

Uygulama ücretli olarak sunulacak. Ancak öyle uçuk rakamlar falan beklemeyin. Şu an için kesin bir fiyat mevcut değil ancak 10 dolar civarı bir fiyatı olacağı söylenmekte. 

Kaynak: Kotaku
4
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
4
0
0
0
0